
- Оскільки Новий рік до нас приходить лише раз у рік, то, на мою думку, варто готувати здебільшого ті страви, котрі не їмо повсякденно. Відповідно потрібно робити щось таке, аби це запам’яталося, відкладалося у пам’яті, тобто щось смачне і цікаве, - вважає шеф-кухар ресторану «Чернівці» Олег Шеремета.
- З приводу продуктів, оскільки у нашій державі немає великого асортименту продуктів, тому брати варто товари нашого українського виробника, з середньостатистичною ціною. І звичайно, потрібно дивитися, аби продукт був якісним та свіжим.
Як правильно скупитися:
- Складіть список запланованих страв і необхідних інгредієнтів.
- Вирушайте у магазин ситим - дослідження показують, що голодна людина купує приблизно на 20% більше.
- Залиште дітей вдома, або відведіть їх до бабусі.
- Навіть якщо дуже хочеться чогось нового й екзотичного, не купуйте більше двох нових для себе продуктів.
- Продукти з тривалим терміном зберігання купуйте заздалегідь.
- Продукти з невеликим терміном зберігання купуйте у мінімальній кількості.
- Не купуйте делікатеси, які не можете собі дозволити. Не варто справляти враження на друзів і знайомих ціною, яка для вашого сімейного бюджету непосильна.
- Якщо не впевнені, що зможете уникнути спокус, візьміть у магазин строго обмежену суму.
- Якщо все одно куплено занадто багато, поставте частину продуктів відразу в морозильну камеру. Причому заморозити можна не тільки м'ясо і рибу, але наприклад, сир або розпочату баночку кукурудзи.
- Пам'ятайте, що ви готуєте вечерю, нехай і святкову, і навряд чи зможете подужати у 10 разів більше, ніж у звичайні дні. Проаналізуйте, скільки ви приготували і скільки змогли здолати у перші два дні торік, і не повторюйте помилок.
Перш за все, варто звертати увагу на зовнішній вигляд. Якщо обираємо рибу, то очі в неї мають блистіти і зябра повинні бути червоними. Так само якості відповідає запах. Для фарширування можна підбирати традиційно щуку або коропа. А от для смаження – філейні частини сома, вугра, минтая. В крамницях є вибір. Та, звичайно, краще брати не морожену рибу, а свіжу, живу, наприклад, товстолобика чи амура. Щодо оселедця, то найкраще взяти морожений і замаринувати його власноруч. Адже те, що робимо удома, воно набагато краще. Щодо м’яса, то воно повинно бути не жорстким, свіжим, мати хороший запах. Для запікання я використовую тільки шийну частину, або лопаткову, та шийна частина значно краща, бо має прошарки сала і, відповідно, більш соковита. Так само можна брати філейну частину на кістці, або, як в народі кажуть, корейку. Для приготування відбивних можна сміливо обирати філейну частину, - радить кухар.
- Що до того, що готувати, то тут, звісно, визначальну роль відіграє те, що люди люблять. Наприклад, жінки надають перевагу більш делікатним стравам, тому підійде риба, овочі, а ось чоловікам більше імпонуватимуть більш жирні страви, наприклад, реберця, запечене м'ясо, так само дуже би пасувала індичка або качка.
Готуючи святковий стіл, варто правильно розрахувати кількість страв. Краще приготувати стільки, аби не залишалося. Оптимально буде приготувати кілька салатиків, наприклад, один м’ясний та один рибний, два-три види холодної закуски і гаряче. Та врахуйте, що людина багато з’їсти не може, до кілограма за вечір. Також має значення, в якому форматі відбуватиметься святкування. Наприклад, якщо воно триває цілу ніч, компанія танцює, тобто є рух, то звичайно, і готувати варто трохи більше. І навпаки, якщо ми сидимо у домашній обстановці та зустрічаємо Новий рік перед телевізором, а святкування триває кілька годин, то багато їсти точно не будемо. Якщо на святкуванні будуть діти, то бажано продумати меню і для них. Думаю, що вони їстимуть більше фруктів, легенький салат і, звичайно, десерт, який діти так люблять. І все це треба красиво сервірувати.
Так само готуючи страви, варто враховувати, які алкогольні напої супроводжуватимуть застілля. Якщо, наприклад, ми п’ємо біле вино, то пасувало би, щоб на столі була риба та асортимент сирів, а червоне вино підійде до м’яса. Для міцнішого алкоголю потрібно підбирати тяжчі страви, скажімо, м'ясні.
Готуючись до свята, не бійтеся імпровізувати та готуйте на свій смак, але не занадто багато. Краще потім доробити, аніж зробити забагато і потім викидати, - вважає О. Шеремета.
Спілкувалася Уляна ДЕЛІКАТНА
Новорічні рецепти від Олега Шеремети
Стейк із яловичини нашвидкуруч

Склад: яловичий шмат філейної частини висотою 3-4 см - 300 г, вино червоне – 100 г, масло – 50 г, часник - 2 зубчики, розмарин, чебрець - по 1 стеблі, бекон – 30 г, вершки - 20 г, базилік свіжий, сіль, перець, оливкова олія – 20 г, лайм.
Приготування: Яловичий стейк посипаємо сіллю та перцем. Сковорідку розігріваємо, вливаємо оливкову олію. Обсмажуємо стейк по 2 хвилини з кожного боку. Коли стейк перевернули на другий бік, додаємо розмарин, чебрець, масло, часник та нарізаний бекон. Обсмажуємо ще 2 хвилини, поливаючи його зверху ароматним маслом.
Стейк знімаємо зі сковороди в іншу посудину і ставимо у духовку на 7-10 хвилин залежно від просмаженого м’яса.
На цій сковорідці, де залишився ароматний жир від свіжих трав та бекону, нашвидкуруч робимо соус: вливаємо червоне вино і випаровуємо. Проціджуємо через сито і додаємо нарізаний базилік і шматочок вершкового масла. До букету аромату додати цедру лайма і трохи соку для свіжості.
М’ясо, постоявши 2-4 хвилини після духовки, можна нарізати і викладати на тарілку. Поливаємо соусом, прикрашаємо свіжим базиліком та поливаємо жирними вершками. Стейк можна подавати з будь-яким гарніром. Наприклад, з баклажаном, маринованим у соєвому соусі і часнику, осмаженому на грилі.
Груша тушкована у червоному вині з ванільним морозивом

Склад: груша (велика і твердого сорту) - 4 шт., вино напівсолодке червоне - 1 пляшка, цукор – 250 г, спеції: ванільний цукор - 2 пачки, зірочка анісу (бадьян) - 2 шт., паличка кориці - 1 шт., кардамон - 3-4 зернята, суха м’ята, пісочне печиво по бажанню, ванільне морозиво – 500 г.
Приготування: Грушу обчищаємо, заливаємо вином, додаємо спеції. Доводимо до кипіння і зменшуємо газ до мінімального стану. Тушкуємо грушу 30 хвилин до повного розм’якшення. В кінці можна додати суху м’яту. Даємо груші повністю вистигти.
Сервіруємо: посипаємо тарілку крихтою з пісочного печива, робимо кульку з морозива і кладемо половинку груші.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар