
На території Луганщини, яку контролює Україна, місцевий голова військово-цивільної адміністрації Москаль заборонив пересування будь-якого транспорту, окрім гуманітарної допомоги, через лінію розмежування в області. Цьому рішенню передували постійні затримання вантажних автомобілів, які контрабандно доставляли товари на підконтрольну терористам територію.
Наразі перетинати лінію розмежування можна пішки або на велосипедах. Також не можна перетнути своєрідний кордон на легковому транспорті.
На окупованій частині Луганщини одразу почалися хвилі невдоволення, особливо стараються розбурхати ситуацію ватажки бойовиків та їхні російські куратори. Мовляв, це черговий прояв геноциду місцевого населення, яке буде позбавлене найнеобхідніших товарів. Насправді, переважно контрабандисти намагаються перевезти підакцизні товари – алкоголь та цигарки.
За словами голови Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля, він мало не щодня ловить та затримує фури з контарабандою. Один з останніх випадків трапився поблизу Комишувахи (10 км від лінії фронту). Водії заховали дві машини з пивом у лісосмузі й чекали сигналу, коли можна безпечно проїхати на окуповану територію. По дорозі сюди перетнули чимало наших блокпостів — і ніхто їх не затримав.
«Виходить, що сєпари нам постійні обстріли, якими розбомбили майже півобласті, а ми їм пиво!»
- Кому війна, а кому комерція. Виходить, що сєпари нам постійні обстріли, якими розбомбили майже півобласті, а ми їм пиво! Забрав від водіїв документи, а машини направив у Лисичанськ міліції, - повідомив Москаль.
Зараз, відзначив він, до нього звертаються нібито «жителі Луганщини», яких зачепили слова Москаля, що нормальні люди перейшли на українську сторону. Мовляв, далеко не всі у Луганську терористи, бойовики і колоради, просто люди не можуть покинути своїх батьків, майно і переїхати на український бік, тим більше, що Україна не дає їм допомоги й квартири. І що на тому боці залишилося дуже багато тих, хто відстоював Луганськ на мітингах і в бійках, просто виказувати себе їм зараз небезпечно.
- Мені закидають, що я образив тих, хто вірить і чекає Україну, закликають бути чоловіком і попросити вибачення, - заявив він. - Я не збирався відповідати на все це, але таки скажу кілька речень.
«Шановні «жителі українського Луганська»! Просто вірити й чекати Україну - замало. Я добре пам’ятаю, як торік у березні луганчани всілякими способами спиняли українську військову техніку. Тоді це не здавалося їм небезпечним. Я знаю, скільки людей у травні 2015 року стояли в чергах на так званому референдумі, щоб проголосувати за «Новороссию», проти «киевской хунты» і «бандер, которые едят русскоязычных младенцев». Півтора тижня тому, 9 травня, я бачив, скільки луганчан вийшло на організований самозванцями парад Перемоги. І те, як вони плескали в долоні кремлівським «шісткам», котрі вже рік знущаються над людьми, а зараз начепили бутафорські нагороди і вдають із себе міні-наполеонів. Дивитися на все це й тоді, і тепер мені було гидко. Тому я не збираюся ні перед ким просити вибачення».
Він нагадує, скільки людей вийшли у Києві на майдан у кінці 2013-го. Як літні жінки руками виколупували мерзлу бруківку, щоб допомогти протестувальникам. Як студенти з рогатками вийшли проти озброєних до зубів «беркутівців». Вони знали, що це небезпечно, але вийшли на акцію протесту. Так, люди гинули геройською смертю, але скинули Януковича, котрий ще два місяці до того мав абсолютну й необмежену владу. Йому не допомогли ні армія, ні міліція, ні СБУ, ні Росія. Тому просто вірити й чекати Україну - замало. Потрібно на ділі показати, що ви не хочете жити під цією бутафорською владою, поставленою з Москви, і тоді їм допоможуть. А якщо й далі будуть обурюватися і скаржитися в Інтернеті, то так і помруть рабами.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар