
МВФ не надає гроші на погашення дефіциту бюджету, як і взагалі на розвиток економіки. Ця організація надає кредити на підтримку національної валюти, тобто на поповнення валютного резерву Нацбанку. А ще МВФ надає кредити на погашення зовнішніх боргів, каже Володимир Козменко, економіст, голова Чернівецького осередку європейських студій. Тож надані нам кредити пішли саме за призначенням. Інша річ, що ті кошти, які мали піти з бюджету на погашення зовнішнього боргу, використовують в рамках виконання бюджету. Зокрема і на «проїдання».
Немає нічого критично страшного в тому, що гроші йдуть на зарплати та пенсії. Адже люди за них купують товари та послуги і цим розвивають національну економіку, поповнюючи бюджет і Пенсійний фонд.
Щодо затримок із виплатами, то також критичного нічого не проглядається. Національний бюджет розрахований на нижчий курс, ніж реально існуючий тепер, і його виконання відбудеться не тільки за рахунок податків, а й за рахунок різниці між реальним і розрахованим курсом.
Шкідливим атавізмом минулого залишається система грошових пільг, які не тільки не сприяють розвитку вітчизняної економіки, а й шкодять морально. Людей ділять на тих, хто отримує пільги, і на тих, хто через ті пільги щось втрачає. Безкоштовного в економіці не може бути нічого. За те завжди хтось платить.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар