
Відтепер іноземці зможуть офіційно служити у державних силових структурах. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада. До категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які, відповідно до закону, проходять військову службу у Збройних силах України.
Власне, що спонукало авторів проекту та депутатів ухвалити такий закон, - нестача своїх ресурсів для захисту країни чи велика кількість іноземців, які вже воюють на Сході на боці сил АТО.
Ні для кого не таємниця, що на боці урядових сил у зоні АТО воюють громадяни іноземних держав. Дехто з них пішов на Схід добровольцем на початку збройного конфлікту на Донбасі, хтось пізніше. Та наразі навіть нереально оцінити їхню кількість у складі сил АТО, коментує координатор групи "Інформаційний спротив", член парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Дмитро Тимчук. – Адже офіційно їх там не мало бути. Бо законодавство України не дозволяло іноземцям служити у державних силових структурах. Фактично ці люди перебували поза законом, їх не було у жодних списках особового складу. Це трапилося через те, що під час розвитку бойових дій на Сході бійців ніхто не питав про громадянство. І нині урядовці почали розбиратися із цією ситуацією.
Іноземці та особи без громадянства отримають право укладати контракти на службу в ЗСУ – на посадах рядового, сержантського і старшинського складу
Відповідно до ухваленого закону, іноземці та особи без громадянства отримають право укладати контракти на службу в Збройних силах України – на посадах рядового, сержантського і старшинського складу. Офіцерські звання вони можуть отримати тільки після набуття громадянства України. Крім того, іноземці матимуть ті ж права, що і українці.
Не всі позитивно оцінюють цей закон. Особливо це стосується іноземних бійців, які перебувають на Донбасі. Вони мають до закону багато зауважень, і кажуть, що закон не має сенсу. Наприклад, там є такий пункт, як довідка про несудимість, яку іноземці навряд чи можуть дістати у своїй державі, перебуваючи в Україні. А ще – про законний термін перебування на території держави. Адже у багатьох, хто воює на Донбасі, прострочений термін перебування в Україні. Бо люди у формі не переймалися своїм легальним статусом.
Однак на місцях у військкоматах раді такому закону. У Чернівецькому обласному військкоматі розповіли, що до них зверталися іноземці, охочі служити у Збройних силах України. Та навіть тепер, після ухвалення закону, не можуть прийняти їх на службу, бо не прописано ще механізму його дії.
Росіянин Іван К., який мешкає у Чернівцях і має посвідку на проживання в Україні, хоче служити в українській армії. Та через громадянство ані гарні фізичні дані, ані позитивні результати медкомісії не дали результату. Наразі чоловік чекає, що запрацює ухвалений закон, і нарешті з ним укладуть відповідний контракт.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар