
Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні продовжив строк дії спецзобов’язання на ринку електроенергії для населення, встановивши ціну в розмірі 1,68 грн за 1 кВт-год.
“Проект розроблено з метою стабілізації ринку електричної енергії в наступному році та сталої роботи енергетичних підприємств, на які покладено спеціальні обов’язки із забезпечення загальних суспільних інтересів — „Енергоатом“, „Гідроенерго“, „Укренерго“. А також, звертаю на це особливу увагу, для уникнення стрімкого підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів вже з січня 2021 року”, — сказав в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
За його словами, якби уряд не ухвалив це рішення, то з 1 січня було би стрімке підвищення електроенергії.
“Термін дії чинного ПСО спливає 1 січня. Таким чином у разі неприйняття поданого проекту постанови ціна на електроенергію для побутових споживачів буде формуватися на ринкових умовах, що призведе до різкого більш ніж у 2,5 зростання тарифу на електроенергію для населення вже з січня 2021 року. На разі Міненерго спільно з Нацкомісією та іншими учасниками ринку електроенергії напрацьовує удосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електроенергії у 2021 році на наступних роках”, — додав Вітренко.
Також він зазначив, що проект постанови передбачає:
— Продовження строку дії ПСЗ (спецзобов’язання на ринку електроенергії) до 31 березня 2021 року, встановлення із 1 січня 2021 року до 31 березня фіксованої ціни в розмірі 1,68 грн за 1 кВт-год для населення.
Додамо, що наразі ціна на електроенергію для населення становить 90 копійок за перші 100 кВт-год.
Джерело: УНН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар
Самая влажная, по меньшей мере, за последние 20 лет, погода в сочетании с умеренными температурами повысила уровни водохранилищ до рекордных отметок. В результате избытка генерируемой мощности в течение длительных периодов цены на электроэнергию близки к нулю, отмечает издание.
В прошлом году тарифы для промышленных потребителей в Норвегии были самыми низкими среди 30 стран-участниц Международного энергетического агентства. В первой половине 2020 года цена электроэнергии была немного ниже только в одной стране Евросоюза - Исландии.
Средний тариф в Норвегии в этом году составляет треть от тарифа в Германии, крупнейшем энергетическом рынке Европы.
Интересно, сколько бы сейчас было желающих участвовать на майдане, знай они такое будущее обнищание?
Підтримую вас, пане препіЗЕдент , покарайте за ці грабіжницькі тарифи прем'єр-міністра, а також того мудака, який вніс його кандидатуру на призначення!