
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що початок процедури звільнення від кримінального переслідування учасників конфлікту на Донбасі можливе після проведення там виборів, в результаті яких з'являться легітимні українські органи прокуратури та суди. Про це повідомляє Корреспондент.net.
- Початок процедури (так званої амністії - ред.) можливий тільки після проведення виборів. Це важливо суто юридично, оскільки до виборів у нас немає (на непідконтрольній частині Донбасу - ред.) жодних місцевих легітимних органів влади. Відповідно, у нас не буде справжніх органів прокуратури України, справжніх судів, - заявив він, виступаючи у Верховній Раді в середу, 7 жовтня 2015 року.
При цьому Клімкін наголосив, що ця процедура може бути розпочата після виборів, але скільки триватиме - невідомо.
Турчинов відмовився підписати закон про амністію сепаратистів
- Оскільки є приклади Хорватії - 12 років, є приклади інших балканських країн. Тому факт початку не означає, що сама процедура повинна закінчитися. Це юридична, а не політична процедура, - заявив глава МЗС.
Клімкін запевнив, що Україна не піде на амністію осіб, які здійснили злочини проти людяності.
- Я багато разів вже говорив про амністію і ще раз скажу: всі, хто скоїв злочини проти людяності, - вони жодним чином під амністію не підпадають, вони ніколи не будуть підпадати під амністію, - сказав глава МЗС.
За словами міністра, ніколи особи, причетні до катастрофи малайзійського "Боїнга", які стріляли по Маріуполю, Волновасі, не підпадуть під амністію.
- Це не тільки наш моральний обов'язок, це і ключові стандарти міжнародного права. Всі, хто вчинив злочини проти людяності, - до них буде застосована не амністія, а зовсім інший підхід, - резюмував він.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар