
Наступного навчального року всі без винятку абітурієнти подаватимуть документи до вищих навчальних закладів по-новому. Зокрема, однією з основних новацій є зміна переліку спеціальностей та галузей знань. Також вперше прийом до вишів охоплює ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, в той час як набір молодших спеціалістів та спеціалістів відбуватиметься востаннє.
Власне, для освітян такі новації додадуть ще більше клопоту, адже виходить, що одні студенти навчатимуться за старими правилами, інші – за новими.
- Напрямків підготовки тепер не буде, - каже ректор ЧНУ ім. Юрія Федьковича Степан Мельничук, - залишаються лише галузі знань та спеціальності. І ті, що вступали за старими правилами, будуть навчатися з нами. Тому це додатковий головний біль. Хоча, ми живемо в епоху реформ, і потрібно під них підлаштовуватися.
Також новим Законом «Про вищу освіту» передбачено зміни у моделі держзамовлення. Якщо раніше вишу «виділяли» певну кількість бюджетних місць, то з нового навчального року МОН визначатиме загальну кількість державних місць за спеціальностями, а виші встановлять мінімальні та максимальні обсяги абітурієнтів, яких готові прийняти.
Наступного навчального року в українських вишах повністю змінять перелік спеціальностей
- За новим проектом, державні місця надаватимуть не навчальному закладу, а вступнику, - каже С. Мельничук. – Тобто абітурієнт складає іспити, виграє державне місце, а потім з ним йде до будь-якого вишу. Думаю, будуть якісь обмеження чи квоти, адже якщо всі абітурієнти підуть до одного навчального закладу, то як це буде? І як розподілятимуть державні місця – поки що невідомо.
Не знають, як бути, і майбутні студенти.
- А як відбуватиметься конкурс всередині навчального закладу? – цікавиться цьогорічна випускниця, чернівчанка Людмила Орлець. – Виходить, зі своїм державним місцем я вимушена вступати тільки до якогось конкретного вишу, не маючи вибору?
Правду кажучи, це ще не всі нововведення. Наприклад, вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування подаватимуть заяви лише в електронній формі.
Як і торік, вступники зможуть подати до 15 заяв на 5 спеціальностей, але за умови, якщо на них передбачено прийом за державні кошти. Якщо ж державних місць не передбачено, то кількість заяв в електронній формі не обмежена.
Увага! Новий розклад вступної кампанії
Прийом заяв триватиме від 11 до 27 липня, з 21 по 27 липня проводитимуть творчі конкурси, співбесіди та вступні випробування. А особи, котрі проходили строкову службу чи були демобілізовані до 30 листопада, зможуть вступати до вишів або за результатами ЗНО, або за підсумками вступних іспитів у навчальних закладах.
Власне, поки що ні викладачі, ні майбутні абітурієнти не достеменно не розуміють, як проходитиме вступна кампанія. Хоча інколи освітянам здається, ще кінцевий результат є новиною навіть для самого Міністерства освіти.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар