
Учасники переговорів контактної групи в Мінську узгодили основні питання перемир'я. Про це заявив так званий спікер парламенту "ЛНР" Олексій Карякін, повідомляє "Українська правда".
- Ми узгодили основні позиції щодо перемир'я і відводу озброєнь. Питання про особливий статус Донбасу в цей раз не обговорювалося, хоча ми і планували, - сказав він.
- Зокрема, досягнута домовленість "про відвід українських військ в сумі на 30 км, - зазначив Карякін.
Водночас, за словами другого президента України Леоніда Кучми, домовленості передбачають "відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку".
- Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше 30 км, - зазначив він.
- Щодо кордону досягли домовленості, що ОБСЄ буде присутня в обов'язковому порядку", - додав представник "ЛНР". За його словами, мова йде про кордон самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" з рештою України.
Переговори контактної групи почалися увечері 19 вересня в "Президент-готелі" в Мінську. На зустріч приїхали спецпредставник ОБСЄ Адельхейда Тальявіні, колишній президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, "прем'єр" "ДНР" Олександр Захарченко, "віце-прем'єр" "ДНР" Андрій Пургін та глава "ЛНР" Ігор Плотницький.
Політолог Ігор Буркут про рішення Порошенка щодо Донбасу
За інформацією УНІАН, Меморандум, підписаний у ніч на суботу, нараховує дев'ять пунктів:
1. Припинення застосування зброї вважається загальним.
2. Зупинка підрозділів і військових формувань сторін на лінії зіткнення станом на 19 вересня.
3. Заборона на застосування всіх видів зброї і ведення наступальних дій.
4. Протягом доби з моменту прийняття даного меморандуму відведення засобів ураження калібром понад 100 міліметрів від лінії зіткнення на відстані не менше 15 кілометрів з кожної сторони, в тому числі з населених пунктів, що дає можливість створити зону припинення застосування зброї шириною не менше 30 кілометрів - зони безпеки. При цьому відвести на лінії зіткнення сторін артилерійські системи калібру понад 100 міліметрів на віддалення їх максимальної дальності стрільби.
5. Заборона на розміщення важких озброєнь і важкої техніки в районі, обмеженому певними населеними пунктами.
6. Заборона на установку нових мінно-вибухових інженерних загороджень у межі зони безпеки, зобов'язання на зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень в зоні безпеки.
7. Заборонити польоти авіації та іноземних літальних апаратів, крім апаратів ОБСЄ над зоною безпеки.
8. Розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової місії ОБСЄ у складі групи спостерігачів організації протягом доби з моменту прийняття даного меморандуму. Зазначену зону доцільно розділити на сектори, кількість кордонів яких погодити в ході підготовки до роботи моніторингової групи спостережної місії ОБСЄ
9. Виведення всіх іноземних найманців із зони конфлікту як з одного, так і з іншого боку.
Сторони також вирішили продовжити обмін військовополоненими. При цьому статус територій, захоплених бойовиками, на переговорах у Мінську не обговорювався.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар