Закон підвищує роль сержантського і старшинського складу в навчанні і вихованні підлеглого особового складу і виконання ними завдань за призначенням. Крім цього, закон змінює назву «полк» на «бригаду», і, відповідно, командир полку буде командиром бригади. Головний сержант бригади в мирний і воєнний час відповідає за надання командиру бригади інформації і пропозицій з питань проходження військової служби.

Відповідно до закону, при зверненні до міністра оборони України і його заступникам, які є цивільними особами, військовослужбовець називає їх посади, додаючи перед назвою посади слово «пан (пані)».

Звання «майстер-сержант» запроваджується на заміну звання «старший прапорщик». Його отримають ті, хто стоять на посадах головних старшин військових частин - в окремому батальйоні, полку і бригади. Старші майстер-сержанти будуть в оперативних командуваннях, повітряних командуваннях, командуванні морської піхоти, а також в інших органах військового управління. Тобто звання вище, ніж рівня бригади, щоб була мотивація йти на більш високу посаду. Вище них - командування видів. Це вже будуть головні майстер-сержанти.