
Більшість народних обранців назвати злидарями не повернеться язик. Переважно, це досить забезпечені люди - бізнесмени, колишні чиновники (це також різновид українського бізнесу), оточення колишнього президента-утікача, навіть криміналітет.
Що об’єднує усіх цих людей – тяга до дармових благ і бюджетних коштів. Ці небідні люди не втрачають можливості розжитись навіть кількома тисячами гривень, які передбачені для оренди житла для них. Окрім того, для їхнього комфорту також забезпечують безкоштовний проїзд та лікування у спеціалізованих клініках, чимала зарплата, оплата роботи помічників, компенсація видатків, пов’язаних з депутатською діяльністю тощо.
2016 року зарплати нардепів зростуть майже удвічі. Для цього у державному бюджеті 218 мільйонів гривень
Щоправда, раніше народним депутатам не лише компенсували витрати на проживання, але і надавали у власність житло. Чимало з колишніх «тружеників Верховної Ради» скористалися цією нагодою поліпшити свої житлові умови. Звісно, за кошти платників податків. Це така українська традиція жити за гроші бідних.
Регулярно оприлюднюють перелік депутатів, які отримують від держави компенсацію на оренду житла чи проживання у готелі. Ще з минулого року перелік «достойників» не змінюється. Є там постійно депутати-буковинці. Причому традиційно одні і ті ж. Це (в алфавітному порядку) - Максим Бурбак, Михайло Гаврилюк, Богдан Онуфрик, Іван Рибак, Владислав Севрюков (новачок, який нещодавно потрапив до парламенту за партійним списком), Григорій Тіміш та Микола Федорук.
Перелік грошового забезпечення народного депутата (до цьогорічного підвищення зарплати)
Окрім посадового окладу (6109 грн.), народні депутати отримують:
12218 гривень – місячний фонд оплати праці помічників-консультантів депутатів (незалежно від їхньої кількості)
6109 гривень – щомісячна сума, яку компенсують депутатові, пов’язана із здійсненням ними своїх повноважень
2376 гривень – щомісячний розмір компенсації вартості проїзду Україною (на усіх видах транспорту)
15000 – компенсація за оренду житла
25 годин – ліміт на місяць використання службового авто (поїздки Києвом)
5,1% - доплата за науковий ступінь
5% - надбавка за звання заслуженого
У бюджеті для депутатів передбачено видатки на підвищення їхнього професійного рівня (навчання у вузах, зокрема магістратурі чи аспірантурі, вивчення іноземних мов).
Чимало з наших земляків самі спроможні сплатити за оренду житла. зважаючи не лише на декларації, а навіть на те, скільки грошей вони вклали у власну виборчу кампанію (для мажоритарників).
Для прикладу, 2014 року у декларації про доходи нардеп Іван Рибак вказав дохід розміром майже 2 мільйони гривень (декларації нардепів є лише за 2014 рік). Новообраний депутат від президентської фракції задекларував понад 794 тисячі гривень доходу. У його колеги Миколи Федорука менші статки – лише 260 тисяч на рік. Замикає трійку лідерів Максим Бурбак, який заробив торік лише 123 тисячі гривень. Значно менше заробили їхні колеги – Григорій Тіміш, майже 70 тисяч. Богдан Онуфрик – 52 тисячі, а «козак» Гаврилюк – лише 30 тисяч на рік.
Щодо сум, які отримують обранці для оренди житла, то вони коливаються у межах 10-15 тисяч гривень на місяць.
Нагадаємо, 2016 року зарплати нардепів зростуть майже удвічі. Для цього у державному бюджеті 218 мільйонів гривень (було 113 мільйонів).
До цього офіційно (без урахування різних надбавок, компенсації видатків на депутатську діяльність у сумі посадового окладу) народний депутат щомісяця отримував 6,1 тисячі гривень (цього року буде щонайменше 12 тисяч), то пересічний українець може лише мріяти про таку зарплату.
- Розмір нарахованої зарплати у Чернівецькій області становить 3357 гривень, - повідомила заступник начальника Головного управління статистики у Чернівецькій області Галина Петрова. – Загалом в Україні за серпень цей показник становить майже 4,5 тисячі гривень.
За словами нашого земляка, народного депутата України Івана Рибака, у цій ситуації, в якій перебуває наша країна, він проти, щоб нардепам піднімали зарплати (наразі, за словами нардепа, їхня зарплата становить менше 5 тисяч гривень).
- Нехай краще виділять гроші для здійснення депутатських повноважень (нині ця сума становить 6 тисяч гривень на місяць), щоб ми не шукали, за що можна допомогти людині, яка до мене звернулася. Наприклад, потрібно чимало грошей, аби заправити автомобіль до Путили та повернутися до Києва. Або звертається людина, у якої згоріла хата, і просить допомогти, - сказав він.
Олесь ЗАДНІСТРОВЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар