
Минулого тижня парламент, нарешті, підтримав відставку колишнього прем’єр-міністра Яценюка та ухвалив відставку Уряду. Напередодні Яценюк оголосив, що подає у відставку і просив парламент підтримати її.
Щоправда, як заведено у Верховній Раді, почалися торги за крісла та посади у новому Кабміні. Дехто заявляв, що не проголосує за новий уряд, якщо не будуть враховані їхні побажання, хтось нібито перейшов у так звану «конструктивну опозицію», хтось ставив ультиматум, що без більшості у парламенті голосування буде провалене.
Зрештою, депутати все-таки проголосували за новий Кабінет Міністрів на чолі з екс-спікером парламенту Гройсманом. Щоправда, назвати цей уряд новим – складно, адже у ньому зберегла свої місця низка міністрів.
Експерти кажуть, що ще рано об’єктивно оцінювати колишній уряд. Для цього має минути певний час і тоді можна порівняти їхню ефективність
Якщо Яценюку та очолюваному ним уряду закидали неспроможність впровадження реформ, боротьбу із корупцією тощо, то у нових керівників виконавчої гілки з’явилась можливість довести свою профпридатність.
Чи вдасться їм це зробити – покаже час. Водночас експерти кажуть, що ще рано об’єктивно оцінювати колишній уряд. Для цього має минути певний час і тоді можна порівняти їхню ефективність.
- Наразі об’єктивно оцінити діяльність уряду Яценюка неможливо. Має пройти певний час, попрацювати новий прем’єр тощо. Звісно, в Яценюка було досить багато прорахунків у роботі, але з-поміж вагомих досягнень можна назвати газову незалежність. Він дозволив не купувати російський газ за грабіжницькими цінами, - вважає політолог, кандидат історичних наук Ігор Буркут. - Зрозуміло, українці ображені за підняття цін на блакитне паливо, але це дозволило зробити рентабельним видобуток українського газу. Інше питання - намагання різних сил захопити контроль за цим видобутком.
Також, вважає експерт, вагомою реформою є створення нової поліції. Звичайно, вона не може одразу перетворитися на орган, якому будуть усі довіряти. Для прикладу, у США на це пішло сто років.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Новий Уряд України (хто ці люди і звідки прийшли)
Під час революції 2013-2014 роками Кубів був комендантом Євромайдану. Потім з лютого по червень 2014 року очолював Національний банк України. На парламентських виборах цього ж року пройшов у Раду від БПП.
15 січня 2015-го призначений представником президента у Верховній Раді.
З 2 грудня 2014-го Кириленко займає посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань. Також – чинний міністр культури.
2012-го пройшов у парламент як член партії «УДАР». Обіймав посаду заступника голови Комітету з питань соціальної політики та праці. В грудні 2014-го призначений міністром соціальної політики.
На виборах 2014-го пройшла до парламенту як депутат від БПП, де займає посаду першого заступника голови Комітету ВР у закордонних справах.
У червні 2015-го Черниш був призначений головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу.
13 жовтня 2014 року розпорядженням Кабінету Міністрів України призначений на посаду першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
2014 року він два місяці був на обліку в центрі зайнятості Деснянського району столиці (2014 р.). Наступний запис про кар'єру – помічник на той момент народного депутата Володимира Гройсмана (2015 р.). Цього ж року Саєнко призначений головою Секретаріату голови Верховної Ради.
З 2005 року і до сьогодні Рева – заступник міського голови Вінниці.
Нищука також називають «голосом Майдану»: він брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року. 2013-го на сцені Євромайдану також був модератором.
На виборах 2012-го пройшла в парламент від партії ВО «Батьківщина», де очолила Комітет з питань науки і освіти. 2014-го була обрана до ВР від партії «Народний фронт».
З 27 лютого 2014 року – міністр Кабінету Міністрів в уряді Яценюка.
З грудня 2014 року – голова Комітету ВР з питань аграрної політики, заступник керівника фракції Блок Петра Порошенка в парламенті.
2014-го призначений на посаду заступника міністра інфраструктури та керівником апарату.
У липні 2014-го Порошенко призначив Данилюка представником президента в Кабміні, у вересні 2015-го – заступник голови АП.
Разом з Міхеїлом Саакашвілі є співзасновником Центру вільної економіки ім. Кахи Бендукідзе, від імені якого був представлений так званий одеський пакет реформ.
Був мером міста Калуш Івано-Франківської області.
Залишилися у спадок від Яценюка:
Арсен Аваков – міністр внутрішніх справ (квота Народного фронту)
Павло Петренко – міністр юстиції (квота Народного фронту)
Степан Полторак – міністр оборони (квота Президента)
Павло Клімкін – міністр закордонних справ (квота Президента)
Юрій Стець – міністр інформаційної політики (квота БПП)
Ігор Жданов – міністр молоді та спорту (квота Народного фронту)
Геннадій Зубко – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ (квота БПП)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар