
Цього тижня депутати спромоглися, нарешті, звільнити Генерального прокурора України Шокіна. Щоправда, не без участі самого фігуранта – напередодні він надіслав листа, в якому просив звільнити його з посади. Тобто особливої заслуги у цьому наших нардепів немає. Радше, вплив на ситуацію президента.
До речі, за останні два роки це вже третій генпрокурор, якого відправляють у відставку через несумлінне виконання своїх обов’язків.
Щоправда, напередодні свого звільнення Шокін гучно «гримнув дверима», звільнивши свого заступника Давида Сакварелідзе. Мовляв, його перебування на посаді суперечить структурі Генеральної прокуратури.
Окрім того, у Генпрокуратурі кажуть, що військова прокуратура Південного регіону затримала співробітника прокуратури Одеської області Олександра Моджебадзе, якого підозрюють в отриманні хабара. А призначив його саме Сакварелідзе.
Усьому цьому передував тривалий конфлікт між обома чиновниками (між Шокіним та Сакварелідзе). Другий стверджував, що Шокін, зокрема, перешкоджає розслідувати справу «діамантових прокурорів».
Після цього Сакварелідзе заявив, що Генпрокуратура має намір розпочати переслідування його соратників.
Для розв’язання конфлікту президент Порошенко попросив Шокіна подати у відставку.
Але зрозуміло, що змінивши лише одного генпрокурора, кардинально поміняти ситуацію в державі не вдасться. Потрібно повне перезавантаження усієї вертикалі прокуратури та судової системи. А у нас міняють лише окремі персоналії.
- За півтори години до свого звільнення Шокін звільнив свого заступника Сакварелідзе. Президент заявив, що з ним не погоджували це звільнення. Можна констатувати, що прокурорська мафія звільнила того (Сакварелідзе, - авт.), хто насмілився підняти на неї руку. З ним просто розправилися, - вважає політолог, кандидат історичних наук Ігор Буркут. – Але саме звільнення генпрокурора нічого не означає: справа не у прізвищі – буде Шокін чи ні. Американські партнери (в особі віце-президента та самого Обами) кажуть, що в Україні потрібно звільнити усіх прокурорів та суддів і набрати абсолютно інших людей, а у нас міняють окремих людей.
За словами експерта, неважливо, хто прийде на місце нового генпрокурора. Він все одно стане таким самим. Навіть якщо на цю посаду призначать Сакварелідзе. Його роботу заблокують, і він нічого сам не зможе зробити.
До речі, за відставку генпрокурора не проголосували п’ятеро нардепів – вихідців з Буковини. Зокрема Марія Матіос (БПП) – утрималась, Оксана Продан (БПП) – не голосувала, Віктора Короля не було, а Іван Мирний не голосував. Решта наших земляків підтримали його відставку.
Олесь ЗАДНІТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар