
Жовтень уже фактично завершився, а багато буковинців так і не отримали обіцяної доплати до пенсій. Перерахунки пенсій мали зробити та виплатити із доплатою за вересень у жовтні. Адже з 1 вересня зросла мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум.
У Пенсійному фонді навіть підрахували, що середній розмір доплати має становити приблизно 138 гривень. Та чимало буковинських пенсіонерів скаржаться, що їм не додали до пенсії жодної копійки.
Буковинка Наталія Клим отримує пенсію 1400 гривень. Жінка має педагогічний стаж 30 років. У жовтні їй принесли рівно 1400 гривень. Більшої пенсії жінка так і не дочекалася.
Схожа ситуація і в іншої мешканки Чернівецької області Ірини Маковійчук. Вона має пенсію 949 гривень. Листоноша принесла гроші 20 жовтня, тих таки ж 949 гривень. І жодної копійки доплати.
Такі випадки переважають серед буковинських пенсіонерів.
У жовтні зробили перерахунки пенсії, та доплати отримали лише дехто
Як робили перерахунки та чому багато пенсіонерів не отримали підвищеної пенсії, журналісти намагалися з’ясувати у Пенсійному фонді.
Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Яна Кордубан пояснила, що перерахунки пенсії зробили всім пенсіонерам, які мають право на перерахунок. Але розмір підвищення для всіх індивідуальний. Залежить він, передовсім, від стажу та величини заробітної плати.
Не працював офіційно – не чекай високої пенсії
Власне, зважаючи на те, що чимало буковинців працювали неофіційно за кордоном, не мають трудового стажу. Таким пенсіонерам годі сподіватися на пристойну пенсію від держави.
Як пояснили у Пенсійному фонді, пенсія громадянам України призначається тільки за напрацьований стаж. Відповідно, особи, які не мають стажу, не можуть отримувати навіть мінімальної пенсії. Згідно із законодавством, аби отримувати мінімальну пенсію, потрібен стаж 30 років для жінок, та 35 – для чоловіків.
Пенсії людям, які не мають відповідного стажу, залишаться на рівні 949 гривень, і не будуть збільшені до 1074 гривень (розмір мінімальної пенсії з 1 вересня 2015 року).
Однак уже багато українців, які працюють за кордоном, матимуть можливість отримувати пенсію. Адже укладено угоди з багатьма країнами. Українець, який за кордоном працевлаштований офіційно, буде мати право на пенсію в Україні. Той, хто працює нелегально, отримує зарплату в конверті і не сплачує внесків до Пенсійного фонду, не може розраховувати на пенсійне майбутнє. Адже в Україні діє солідарна система пенсійного забезпечення, а не накопичувальна, яку планують запровадити у майбутньому, – підсумовує Я. Кордубан.
І зарплата була, і стаж є, а доплати немає
Якщо із пенсіонерами, які не мали відповідного стажу більш-менш зрозуміло, то чому не підвищили пенсію іншим – усі дивуються.
Адже, здавалося б, у пенсіонерки Валентини Федорчак і стаж відповідний є, і заробітну плату отримувала непогану, колись працювала бухгалтером. А тепер отримує аж 1320 гривень. Жінка каже, що востаннє до пенсії їй додали кілька гривень ще два роки тому. А з того часу жодного підвищення.
Розібратися достеменно, як роблять перерахунки пенсій, дуже складно. Тому добитися відповіді на запитання, чому основній масі пенсіонерів нічого не додали, ми так і не змогли. Та це і не дивно. Виходить, що фактично розрекламоване підвищення соціальних виплат не більше як рекламний трюк, тому що насправді коштів для цих цілей в уряду немає.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар