
Після підвищень тарифів на комунальні послуги на українців чекає ще одне нововведення. Урядовці хочуть нараховувати пеню за несвоєчасно оплачену "комуналку". У такий скрутний для пересічних громадян час, комунальникам можуть надати інструмент "витрясання" грошей із людей за послуги.
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді встановити штраф для споживачів у разі невчасної або неповної оплати житлово-комунальних послуг розміром 0,1% від суми простроченого платежу.
Відповідна норма є в урядовому проекті закону №4563 від 29 серпня 2014 року.
"У разі невчасного і/або не в повному обсязі внесення плати за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний платити пеню у розмірі 0,1% суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу, окрім визначених законом випадків", – йдеться в законопроекті.
Звичайно, що ініціатива запровадження штрафів від уряду лише на руку комунальникам. Вони вважають, що у такий спосіб зможуть вчасно витрясати із споживачів гроші за свої послуги.
Станом на 1 вересня чернівчани заборгували Чернівцітеплокомунерго 11 мільйонів гривень
Директор МКП "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Меленчук каже, що наразі невідомо, який буде механізм нарахування штрафів. Але те, що пеня є стимулюючим фактором для споживача – беззаперечно.
– Наше підприємство Чернівціобленерго та газовики штрафують за несвоєчасні проплати, – каже О. Меленчук. – Хоча причини боргів не в Чернівцітеплонерго, а в тому що нам заборгували споживачі. Буде природно, якщо братимемо пеню зі споживачів. Інакше, підприємство програє.
За словами директора департаменту ЖКГ Чернівецької міськради Сергія Погореного, якщо уряд ухвалить відповідну постанову, комунальні підприємства змушені будуть нараховувати пеню за прострочені платежі. Наразі немає ані закону, ані механізму нарахувань.
Постає питання, чи зможуть люди сплачувати надалі за комуналку, коли тарифи підвищили, а платоспроможність гривні знизилась, але ці кошти потрібні підприємствам. Скажімо, тільки водоканалу чернівчани заборгували кілька мільйонів гривень. Є такі споживачі, які мають борг за воду перед підприємством понад п’ять тисяч гривень, – продовжує С. Погорений.
Нагадаємо, що раніше уже були спроби запровадити в Україні нарахування пені за прострочені комунальні послуги. Однак ця ініціатива не прижилася, її кілька разів запроваджували та скасовували.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар