
Побутова хімія, засоби гігієни та елементарні косметичні засоби нині невід'ємний атрибут нашого життя. Вони значно спрощують побутові клопоти та роблять догляд за тілом приємним. Та часто через недобросовісність виробників ці приємності нівелює алергія, отруєння та інші негативні наслідки, що виникають через небезпечні складові засобів.
- Важливим показником якості є країна-виробник. У низці європейських країн висувають досить суворі вимоги до складів побутових засобів, а у нашій країні відповідає за своє здоров'я винятково покупець цієї продукції, - каже продавець-консультант Галина Буртна. - Отож, уважно читайте інформацію на етикетці продукції; Звертайте особливу увагу на склад. Його компоненти, як правило перелічують по масі інгредієнтів, що спадають. Стежте, аби у складі не було таких небезпечних і небажаних інгредієнтів, як хлор, фосфати, ПАР (а-ПАР) не більше 5%, гідрохлорид натрію (sodium hypochlorite), нафтові дистиляти, феноли і крезоли, нітробензол, лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate, SLS), формальдегід. В розвинутих країнах засоби побутової хімії, що містять ці небезпечні для здоров'я людей речовини заборонені. Але у нас вони дозволені, ця продукція стоїть на полицях магазинів і рекламується по телевізору. Та про що б нам не говорила реклама, віддавайте перевагу органічній продукції - вона хоч і дорожча, але в її складі не побачиш перелічених інгредієнтів. Звичайно ж, оптимальним варіантом є імпортна продукція, придбана за кордоном - зарубіжні стандарти набагато вищі за вітчизняні, вона хоч і коштує дорожче, але безпечніша.
Побутова хімія та косметичні товари поверненню та обміну не підлягають
В Україні зараз вводять технічні регламенти на продукцію. Відповідно, їхнім умовам і повинна відповідати вся продукція. Щодо дитячих засобів, то тут обов’язково має бути декларація про відповідність, свідоцтво про якість та свідоцтво санітарно-гігієнічної експертизи. Так само на упакуванні повинен бути знак відповідності, його позначають «галочкою». Ним виробник підтверджує, що продукт пройшов лабораторні дослідження і відповідає встановленим технічним регламентам.
Обираючи засіб, по можливості варто подивитися на його консистенцію та запах, прочитати термін придатності. Обов’язково звертайте увагу, чи належне маркування, якщо немає повних даних, то товар краще не брати.
На ринку краще товар не брати, адже там немає стабільних температурних та кліматичних умов. Інша справа у магазинах, де температура більш-менш стабільна.
До речі, варто пам’ятати про те, що побутова хімія та косметичні товари поверненню та обміну не підлягають. Виняток може бути, коли товар неякісний.
Небезпечні складові побутової хімії
Назва |
Чим небезпечні |
Аніонні ПАР (миючі засоби і пральні порошки) |
Поверхнево активні речовини очищають посуд і поверхні від бруду, а також використовуються в пральних порошках. ПАР бувають трьох основних видів: аніонні, катіонні і неіоногенні. Найнебезпечніші - аніонні (А-ПАР). Вони викликають порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенів. |
Гіпохлорид натрію – sodium hypochlorite (відбілювачі) |
Хлор дуже небезпечний, а дана хімічна сполука дуже нестійка і легко «відпускає» хлор. Він є причиною захворювання серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання на рак. |
Нафтові дистиляти (поліролі для металевих поверхонь) |
Короткочасний вплив може призвести до тимчасового розладу зору; довгостроковий вплив призводить до порушень функціонування нервової системи, нирок, органів зору і до шкірних захворювань. |
Нашатирний спирт (засоби для чищення скляних поверхонь) |
Призводить до подразнення очей, дихальних шляхів, викликає головний біль. |
Феноли і крезоли (бактерицидні речовини) |
Дуже їдкі, викликають діарею, запаморочення, зомління і порушення функцій нирок і печінки. |
Нітробензол (поліроль для підлоги і меблів) |
Викликає знебарвлення шкіри, задишку, блювоту, а в особливо важких випадках - смерть; ця речовина викликає ракові захворювання, вона є причиною вроджених дефектів у дітей. |
Формальдегід (консервант у різних продуктах) |
Є канцерогеном, викликає сильне подразнення очей, горла, шкіри, дихальних шляхів і легенів. |
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар