
МЗС оприлюднило інформацію, згідно з якою Україна дещо змінює свою дипломатичну присутність у світі. Урядовці пояснюють, що такі дії є частиною процесу з оптимізації використання державних коштів.
За словами речника МЗС Євгена Перебийноса, в перелік установ, які ліквідують, увійшли генеральні консульства в Сучаві (Румунія), Пряшеві (Словаччина), консульства у Варні (Болгарія) та Марселі (Франція). Окрім цього, будуть ліквідовані консульська агенція в Батумі (Грузія), генеральні консульства в містах Нижній Новгород (Росія), Алмати (Казахстан), консульства в Хайфі (Ізраїль) та Курітібі (Бразилія).
Водночас планують відкрити одну консульську установу - у Придністров’ї, де проживає дуже багато громадян України. Її статус та розміщення наразі не визначено, ведуть консультації. Статус ще шести установ буде знижено з генконсульства до консульства, що дозволить зменшити фінансування та кількість працівників.
У виборі установ, які ліквідують, враховували різні фактори, в тому числі обсяг завдань і кількість здійснених консульських операцій, близькість інших консульських установ, число громадян на консульському обліку. Що стосується Сучави та Пряшева, то було взято до уваги, що ці міста неподалік від кордону України.
Політологи кажуть, що такі дії є виправдані реаліями і відповідають світовій практиці.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Важливим фактором є узгодження спільної політики щодо Придністров’я
Завжди, коли у держави є фінансові проблеми, вона скорочує своє дипломатичне представництво, залишаючи лише ті установи, що приносять прибуток. Найнеприємнішим для нас, звичайно, є закриття Генерального консульства у Сучаві. Адже тепер проблеми, які виникають, доведеться вирішувати через Бухарест, а це значно ускладнить життя нашим землякам, котрі, наприклад, мають спільний бізнес чи навчаються в Сучаві. Водночас є надія, що спірні моменти можна буде узгоджувати в рамках єврорегіону Верхній Прут.
Що ж до відкриття консульської установи у Придністров’ї, то воно пов’язане з тим, що у цій псевдодержаві проживає велика кількість етнічних українців. Оскільки ж паспорти, видані у Придністров’ї, інші держави не визнають, то якщо потрібно кудись поїхати, його мешканці постають перед проблемою. Наразі більшість із них має російські паспорти. Тому в Україні зараз йдуть назустріч українцям, котрі там проживають, аби вони могли отримати український паспорт. І замість того, аби вирішувати проблеми в Бухаресті, могли робити це на місці.
Наразі готується зустріч президентів України та Молдови для визначення спільної політики щодо Придністров’я. Адже через невизначений статус воно перетворилося на таку собі чорну діру і є джерелом контрабанди, наркотиків і т. ін. Тим паче, що на його території розміщено російські війська, що є доволі небезпечним фактором, і в разі чого Чернівці можуть постраждати. А ось поява у Придністров’ї українських громадян може створити для Росії серйозну проблему.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар