
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук стверджує, що половина цьогорічних шкільних медалей є "липовими".
Експерт повідомив, що УЦОЯО провів моніторингове дослідження щодо порівняння результатів навчальних досягнень випускників шкіл, нагороджених золотою та срібною медалями, та результатів середнього балу сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання. Він також зазначив, що у системі загальної середньої освіти України випускники шкіл, нагороджені золотими та срібними медалями, мають перевагу над іншими абітурієнтами, оскільки користуються правом на першочергове зарахування на навчання до вищих навчальних закладів.
Лікарчук повідомив, зокрема, що у радянські часи кількість золотих медалістів ніколи не перевищувала 4% до загальної кількості випускників і на школу було до трьох випускників з медалями. У 2009 році показник медалістів від загальної кількості випускників становив близько 4,5% по країні, у 2010 році він зріс до 6,2% і продовжує щороку підвищуватися. Натомість цього року українські школи із золотими і срібними медалями закінчили близько 20 тисяч випускників або 8% від загальної кількості випускників. Близько 15300 - золоті медалі та 4000 - срібні.
9 випускників у Чернівцях отримали по 200 балів за результатами ЗНО
- Половина медалістів в Україні - це явно "липові" медалісти, - наголосив експерт, передає "Експрес".
Він пояснив, що під час складання ЗНО максимально можна отримати 200 балів, і цього року лише 5 абітурієнтів набрали по 200 балів з трьох предметів. Водночас середній бал усіх медалістів України - 174 бали.
- Лише 9% медалістів набрали за результатами ЗНО таку кількість балів, яка вкладається в шкалу від 190 до 200. Тобто лише 9% підтвердили на високому рівні свої оцінки, свої золоті та срібні медалі, - сказав Лікарчук.
Експерт також додав, що 557 медалістів за результатами ЗНО мають показники від 124 до 150 балів.
У сільській місцевості значно вищий рівень штучного завищення балів, ніж у містах. При цьому медалі випускників, яким завищили бали і які дійсно мають знання, враховують під час вступу однаково. Таким чином, наголосив Лікарчук наявність чи відсутність медалі і відмінний атестат, від якого абітурієнт отримує преференції на вступ до вишу, не є гарантією того, що він має належні знання.
Також він підкреслив, що коли людина не заслужено отримує золоту чи срібну медаль, то в закладі освіти потенційно можуть мати місце корупційні дії з боку педагогів чи дирекції, чому необхідно надавати належну правову оцінку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар