
Для кожної дитини Новий рік та Різдво – це завжди довгоочікувана казка. І річ не лише у подарунках, а і в особливій чарівній атмосфері, яку створюють блискучі прикраси та блимаючі ліхтарики на ялинці. Навіть у ранньому, ще зовсім несвідомому, віці дивовижа різдвяних свят викликає яскраві емоції у дитини. А що може бути більшим щастям для батьків, ніж радісне усміхнене маля.
Та все не так безхмарно. Прості новорічні прикраси для оселі можуть стати причиною справжньої трагедії. По-перше, більшість ялинкових кульок, «дощиків» та гірлянд, які продають на чернівецьких ринках, виготовлено у Китаї і якість їхня викликає сумніви. По-друге, розбита скляна іграшка або дроти електричних ліхтариків у руках маленької дитини – справжня зброя, якою вона може серйозно зашкодити собі. І останнє – неправильно встановлена ялинка впаде, якщо дитина її смикатиме.
Тож, як прикрасити оселю, щоб свято було незабутнім, а малюк не травмувався.
Розбита скляна іграшка чи дроти електричних ліхтариків у руках маленької дитини – справжня зброя, якою вона може серйозно травмуватися
Купуємо прикраси з документами
Найперше, що варто пам’ятати, купуючи прикраси у магазині, уважно перевіряйте їхню якість.
- Зазвичай ялинкові кульки, «дощики» продають поштучно, тому ніяких супровідних документів вони не мають, - пояснює продавець-консультант одного із чернівецьких магазинів Олена Новачук. – Та продавець повинен на прохання надати сертифікат якості та усю інформацію про виробника. Якщо ж її немає, краще подумати, чи купувати річ. Іграшка не повинна мати різкого запаху, її деталі (наприклад, гачок для кріплення на ялинку) повинні бути міцними, щоб якщо навіть прикрасу смикнути, вона не впала. Також раджу звернути увагу на те, чим пофарбовано іграшку. Якщо в оселі маленька дитина, вона може облизати її і наїстися блискіток. Пластикові та пластмасові прикраси часто роблять із поганої сировини. Аби перевірити їхню якість, достатньо занурити іграшку у гарячу воду. Якщо вода набуде кольору прикраси – вона неякісна.
Поради для батьків
Що робити, якщо дитина проковтнула новорічну прикрасу?
Якщо помітили, що настрій дитини різко змінився, вона нервує, вередує, плаче, переконайтеся чи не проковтнула зайвий предмет. У святкові дні це особливо актуально, адже безліч ялинкових прикрас спокушають малюків, які так люблять куштувати усі предмети.
Сімейний лікар та педіатр Валентина Романюк пояснює, що спершу дізнайтеся, потрапив предмет у горло чи дихальні шляхи. Якщо малюк важко дихає, сильно кашляє, у нього змінився голос та колір обличчя, скоріш за все, він поперхнувся і сторонній предмет потрапив у дихальні шляхи. У такому разі треба дати дитині добре відкашлятися, а якщо це не допомагає – нахилити і поплескати між лопатками по спині. Якщо це не допомагає, треба поспішити до лікарні.
Важко визначити, якщо дитина проковтнула сторонній предмет. Зазвичай малюки не зізнаються, зробивши таку шкоду, тому батьки сумніваються, чи сталася ця прикрість. Та буває, що предмет дряпає горло малюка, тоді він хапається за горло. Інші ознаки – нудота, блювання, біль у животі, зміна настрою відрижка, відмова від їжі, підвищена температура і навіть зомління.
- Якщо предмет натурального походження, наприклад, папірець, листя рослини, вірогідно, що він вийде природним шляхом. Гірше, якщо річ зі штучних матеріалів, - пояснює лікар. – тоді краще звернутися до лікаря, вимагати, щоб провели термінове обстеження, зробили УЗД, рентген. Та найбільш небезпечно, коли дитина проковтнула гострий предмет або батарейку. Гострий предмет може застрягнути, поранити стравохід малюка, а батарейка почне окислюватися у шлунку і спричинить хімічні опіки. До речі, на новорічні свята є велика небезпека, що дитина розіб’є ялинкову прикрасу і проковтне її частинку, тож будьте пильними, а коли це вже трапилося, негайно вирушайте до лікарні.
Те ж стосується «дощику», він не має рватися і обсипатися. Та особливу увагу слід звернути на електричні гірлянди. Дроти в якісних гірляндах мають бути міцні, добре ізольовані, щоб малюк не міг їх розгризти. Обов’язково купуйте гірлянди лише у перевірених місцях, вони мають бути запаковані у коробки з інструкцією та інформацією про виробника.
Якщо святкуєте з дитиною, краще відмовитися від свічок, бенгальських вогнів та феєрверків, адже малюк ще не розуміє, як поводитися із ними, може сильно обпектися, а то і гірше.
Безпечні іграшки – спокійні батьки
Прикраси в оселі з дітьми мають бути не просто якісними. Відмовтеся від скляних кульок, адже малюк, розбивши їх, може поранитися. Іграшки не мають бути дрібні (або з дрібними деталями), щоб їх не можна було проковтнути.
Найпростіший варіант – придбати прикраси з міцного якісного пластику, який не б’ється. Також зараз продають безліч іграшок з пінопласту, тканини, пресованого паперу і навіть дерева.
За словами майстрині Ольги Волощук, прикраси з дерева – модний тренд року, що минув.
- Фігурки з дерева виглядають на ялинці дуже оригінально. Крім того, це екологічно чисті прикраси, і якщо вони покриті якісним лаком, то цілком безпечні для дітей, - каже Ольга Вікторівна. – Також цікаві іграшки можна змотати з ниток для в’язання, або ниток мішковини. Але найкраще, як на мене, в оселі з малюками, особливо якщо їм немає року і вони все тягнуть до рота, прикраси зшити з тканини. Аби не витрачатися на матеріал, можна перешити старі сорочки, простирадла, все, що завгодно, аби тільки подобалося. Чудові прикраси можна легко зшити з фетру.
Та якщо часу на рукоділля бракує, для декору завжди можна використати те, що є на кухні. Фрукти, печиво, цукерки стануть смачними та безпечними прикрасами. Але слід зазначити, що обгортки цукерок дитина також може проковтнути, тож будьте пильні.
Куди заховати ялинку?
Хоч би як нарядив ялинку, але вона все одно може бути небезпечною. Цілком вірогідно, що малюк схоче поласувати гілками дерева, або ж смикне його і переверне на себе.
Тож найкраще перестрахуватися і встановити ялинку на столі або іншій недосяжній для дитини височині. Також можна встановити перед святковим деревом огорожу, та вона має бути стійкою, щоб дитина її не перевернула. Деяким батькам вдається навіть підвішати дерево, але від цього воно, мабуть, ще небезпечніше. Важливо, щоб якісною та стійкою була підставка-хрестовина для ялинки, тож перш ніж купувати, перевірте її.
Але якщо про все подбати і прикрасити оселю зі смаком та розумом, свято неодмінно вдасться, а дитина щиро радітиме.
Аліса ЛИСЕНКО
Майстер-клас. Робимо безпечні ялинкові прикраси
Ялинка з фетру порадує і не зашкодить
1. Потрібні: зелений фетр, нитки, голка, синтепон, або інший наповнювач, ножиці, стрічки та бісер.

2. Вирізаємо із зеленого фетру два одинакових трикутники у формі ялинки.

3. Нашиваємо на них стрічки та бісер, але робимо це добре, щоб дитина не могла відірвати їх.

4. Зшиваємо половинки і заповнюємо їх синтепоном. Робимо петлю, щоб вішати прикрасу на ялинку.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар