
Від 1 по 8 січня 2021-го депутати зареєстрували 17 законопроєктів. Третина з них - постанови Верховної Ради про прийняття–відхилення–повернення на доопрацювання низки законопроєктів. Що стосується нових законопроєктів, то опозиційні депутати пропонували підвищення соцвиплат і зменшення низки місцевих податків, а представники влади намагалися на законодавчому рівні реанімувати процеси малої приватизації в Україні.
За «мінімалку» - 8 тисяч гривень
Група депутатів від ОПЗЖ, мріючи бодай на словах засипати народ грошима, зареєструвала законопроєкт про внесення змін до Держбюджету-2021. Головна ідея документа - підвищення мінімальної зарплати. Від 1 січня 2021 року «мінімалку» встановили розміром 6 тисяч гривень, а від 1 грудня - 6500 гривень. Автори законопроєкту пропонують інше зростання: від 1 січня - 7 тисяч гривень, від 1 липня - 7,5 тисячі гривень, від 1 грудня - 8 тисяч гривень.
Ця ж політсила внесла ще один законопроєкт, яким пропонує майже у два рази підвищити розмір мінімальної пенсії за віком до рівня фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: від січня - 3547 гривень, від 1 липня - 4300 гривень, від 1 грудня - 5000 гривень. «Виникає питання, як вижити певним верствам населення, які отримують пенсію або іншу соціальну допомогу на рівні прожиткового мінімуму, встановленого у Держбюджеті, який майже у 2 рази нижчий за фактичний прожитковий мінімум. А це стосується понад 2 млн осіб», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Ще одним законопроєктом пропонують підвищити прожитковий мінімум для всіх груп населення до фактичного рівня, тобто підвищити практично в два рази.
Приватизація по-новому
Поки одні піклуються про малозабезпечених, представники фракції «Голос» зосередили свій погляд на всіх тих, хто працює, і зареєстрували законопроєкт, яким пропонують на період карантинних обмежень дозволити органам місцевого самоврядування зменшувати ставки місцевих податків, як це було зроблено 2020 року.
Зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної пенсії за віком: від січня – 3547 гривень, від 1 липня - 4300 гривень, від 1 грудня - 5000 гривень
Це, напевно, йде врозріз з планами фракції «Слуга народу», яка, навпаки, думає, де б знайти гроші для бюджету. Понад 30 народних депутатів від партії влади підписалися під пакетом з чотирьох «приватизаційних» законопроєктів. Один з документів вносить зміни до Закону «Про Фонд держмайна». Зроблено це для того, щоб «оживити приватизаційні процеси в Україні, залучити інвесторів». Простою мовою – пошукають, чого б ще державного продати. Інакше – розкрадуть.
Від безпеки продуктів до захисту рогів зубра
Скажемо відверто, що не тільки про матеріальне думають наші парламентарі. Представниця фракції «Слуга народу» Марія Мезенцева зареєструвала законопроєкт про матеріали і предмети, які контактують з харчовими продуктами. Депутатка пропонує узаконити в Україні низку європейських регламентів, що стосуються безпеки продуктів та їхньої упаковки.
Своєю чергою наш земляк Георгій Мазурашу пропонує на законодавчому рівні взяти на баланс держави фізкультурно-спортивні співтовариства «Динамо», «Колос», «Спартак» і «Україну».
Парламентар Антон Яценко запропонував змінити механізм виключення видів тваринного і рослинного світу з Червоної книги України, зробивши його прозорішим. А також оголошувати територію, на якій мешкають рідкісні та зникаючі види, об’єктом природно-заповідного фонду України як загальнодержавного, так і місцевого значення. Охороняти не тільки рідкісних тварин чи рослинність, але й їхні частини (роги, ікра, шкіру, насіння, коріння і тощо).
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар