
Православні християни відзначають в четвер, 14 серпня, Медовий Спас і початок двотижневого Успенського посту.
Успенський піст встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері і триває два тижні.
У перший день посту християни поклоняються Хресту Господньому в пам'ять про незвичайні явища знамень від святих ікон під час битв християн проти богоборців. Згідно з православною традицією, ці події відбулися в XII столітті майже одночасно – у Візантії і на Русі в військах святого князя Андрія Боголюбського, пише Корреспондент.net.
У серпні є три свята, що звуться Спасами, і перший з них — Медовий Спас. У цей день колись починали збирати мед.
За переказами, князь Володимир саме в цей день прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас "Спасом на воді".
Християнська церква 14 серпня вшановує сім святих мучеників – братів Маккавеїв (Авіма, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма й Маркелла), їхню матір Соломонію (чи Соломію) та їх учителя Єлеазара, які постраждали за відмову прийняти язичництво і прийняли мученицьку смерть.
Саме тому свято дістало ще одну назву – Маковія. Народ каже: де капала їхня кров, сходила велика полум'яна квітка, що одразу зацвітала, то і був мак.
Цього дня у церквах святять воду, квіти й мак.
На Маковія кожний мав букет квітів, в якому обов'язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається "маковійчик" або "маковійка" і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар