
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення скасувала рішення про обов'язкове внесення до переліку універсальної програмної послуги (УПП) ефірних цифрових телеканалів. За це виступили не лише члени Національної ради, але й провайдери.
Універсальна програмна послуга – це зобов'язання для будь-якого кабельного провайдера безкоштовно транслювати 32 загальнонаціональних українських телеканали, незалежно від способу їхнього мовлення. Рішення додати канали ухвалив колишній склад Національної ради з телебачення і радіомовлення 29 серпня 2012 року, який контролювало оточення Януковича.
Відтак з 1 січня 2015 року з УПП вимкнуть усі цифрові телеканали, безкоштовними залишаться лише аналогові – решту каналів кабельні провайдери зможуть отримувати і ретранслювати за гроші.
- Індивідуального прийому каналів людьми (антеною чи цифровим тюнером Т2, - авт.) це не стосується. Ця норма торкнеться лише дев’яти провайдерів на Буковині, - пояснив представник Нацради в Чернівецькій області Петро Шегда.
Це рішення Національної ради викликало певний резонанс, адже люди вирішили, що їм вимкнуть безкоштовні канали, які вони дивилися дотепер. Хоча ті, хто користується послугами кабельних провайдерів, і так платили за пакет послуг. Хоча після такої ухвали Нацради, кабельні провайдери можуть обґрунтовано підвищити тарифи на свої послуги, якщо їм доведеться витрачати якісь додаткові кошти. Адже кожен українець вже добре знає, що за все платить кінцевий споживач.
- У нас була шалена кількість запитів з цього приводу. Бо багато рішень, які ухвалюють, потрібно ще роз’яснити людям, - каже член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, чернівчанин Владислав Севрюков. – Безкоштовними у кабельних провайдерів залишаться канали, які мають ліцензію на аналогове мовлення. Таких в Чернівецькій області 14, у Києві, для прикладу, в межах 30.
Відтак, коли рішення Нацради набере чинності, безкоштовними у кабельних провайдерів залишаться щонайменше 14-16 каналів.
Водночас орієнтовно з липня 2015 року Україна перейде з аналогового на цифрове мовлення (згідно з Женевською угодою від 2006 року). Хоча, за словами представника Нацради у краї, все залежатиме від аналізу ситуації, чи є в Україні територія охоплення цифровим мовленням.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар