
Стосовно пасажирських перевезень залізницею останнім часом обростають неприємними новини. Погрози п’яних чоловіків пасажирам, скандали, п’яні провідники та відсутність першої медичної допомоги – такий сервіс може чекати на пасажира під час поїздки залізницею.
Їздити потягом, а особливо в купе та ще у період свят, може бути небезпечно.
Адже ніколи не знаєш, з ким опинишся в одному купе. Минулого тижня поїздка для пасажира Володимира Тимофійчука потягом Чернівці – Київ завершилась гучним скандалом і заявами до поліції. Пасажирові погрожували п’яні попутники і зарадити цьому ніхто не зміг.
Нічого не обіцяло зіпсувати настрій, до того часу, як чоловік потрапив в одне купе, де їхали ще двоє п’яних чоловіків. За словами пасажира В. Тимофійчука, який повертався із Чернівців до столиці, чоловіки напідпитку заважали йому та ще одній пасажирці спокійно їхати всю дорогу. А коли він поскаржився провіднику та начальнику поїзда, виявилося, що ті також вживали алкоголь і нічим не змогли зарадити. Нічого не змогли вдіяти і нові поліціянти, яких викликав на допомогу пасажир.
– Двоє чоловіків, один з яких – підозрілий тип з Дніпропетровська, понапивалися і почали влаштовувати «концерт» - лайка, погрози, та навіть топтали ногами ліжко. Один ще й намагався натягти моє взуття, бо не знайшов своє. Ми з сусідкою по купе це терпіли години зо дві, а потім звернулися до провідника, щоб той допоміг вгамувати цих двох неадекватів. Але де там... Провідник і сам ледь на ногах тримався, - написав у соцмережі В. Тимофійчук.
Провідник не має важелів впливу на пасажирів. Він може тільки зробити зауваження та закликати до порядку
Тим часом, нетверезий сусід по купе почав погрожувати, що заріже Володимира та його попутницю, а поїзд підірве. Натомість пасажири закрилися у купе та викликали поліцію. Однак поліціянти нічим не допомогли. Правопорушників не висадили з потяга. Отож перелякані пасажири викликали поліцію на кожній станції, однак марно. Все, що зробили правоохоронці, це порадили Володимиру і його сусідці закритися у купе, - розповідає В. Тимофійчук.
Думки вголос
Чи берете з собою у поїздку ліки першої необхідності?
У мене аптечка завжди при собі у сумочці (у мене мама лікар). А перед поїздкою її обов'язково переглядаю та поповнюю необхідним. Мені завжди вистачало своїх ліків і допомоги провідників просити не доводилося. Думаю, що у поїзді має бути аптека, але краще перестрахуватися.
Елементарні анальгін, но-шпу, краплі для очей та активоване вугілля беру в дорогу. Якщо подорожую з дитиною, то беру все необхідне для неї. Саме з її появою і почала таку практику. Надії на інших не покладаю. Звертатись до провідників не доводилось. Мене не дивує відсутність аптечки у поїзді. Що вже говорити, коли елементарного немає і у лікарні, поліклініці.
Оскільки у мене маленька дитина, у поїздки завжди беру з собою невеличкий набір ліків. Це обов'язково жарознижувальний засіб, препарат проти нудоти. Взимку ще сироп проти кашлю. Потреби в інших медикаментах у дорозі не виникало. Думаю, у разі потреби допоможуть інші пасажири.
Опитувала Ольга МАКСИМЮК
Згодом пасажир домігся провести медекспертизу працівників потяга. У всіх, кого перевіряли, у крові знайшли високу дозу алкоголю. Також до поліції подали заяви про погрози п’яних попутників і бездіяльність працівників залізниці та поліцейських.
Як повідомив кореспондентові «Погляду» В. Тимофійчук, зараз готує також заяву до прокуратури.
У прес-центрі Львівської залізниці про скандал у потязі Чернівці–Київ знають. За словами працівниці прес-центру Марії Юрків, недобросовісних працівників залізниці притягнуть до відповідальності. Попередньо йшлося про те, що їх виженуть з роботи.
Одночасно, у прес-центрі залізниці зазначили, що пасажир вчинив правильно. У випадку, якщо виникає подібна ситуація у поїзді, потрібно звертатися до поліції. Адже провідник не має важелів впливу на пасажирів. Він може тільки зробити зауваження та закликати до порядку, коментує М. Юрків.
Чим можуть допомогти у потязі
Моторошний випадок трапився днями у поїзді Ужгород – Київ. Пасажиру у вагоні раптово стало зле. Чоловік схопився за серце та впав у проході вагону. Коли пасажири намагалися надати першу допомогу чоловікові, виявилося, що у провідника немає навіть аптечки. Очевидець події Василь Пазуханич написав про це у соцмережі. Він зазначив, що аптечку, за словами провідника, знайшли аж у шостому вагоні. Та виникає запитання, як провідник може прийняти зміну, якщо вагон без аптечки?
У прес-службі Південно-Західної залізниці взялися захищати «честь мундира» та повідомили, що аптечка у потязі була і пасажиру надали першу допомогу. Просто у нього були набагато більші проблеми і потрібна йому була допомога реанімаційної бригади медиків.
Відповідно до правил перевезення на залізниці, у кожному вагоні потяга у провідника має бути укомплектована медична аптечка.
– Є норми комплектації аптечки, які затверджено міністерством, – каже працівниця прес-центру Львівської залізниці Марія Юрків. – Наявність та комплектацію аптечки має перевіряти під час інструктажу провідників начальник поїзда, коли ті заступають на зміну. Провідник потяга має надати пасажирам першу невідкладну допомогу та викликати «швидку» на найближчу станцію.
Саме так має бути. Але цього не було у вагоні, де помер пасажир. Тому, вирушаючи в дорогу, не варто сподіватися на доброго і тверезого провідника ваготу. Безпечніше самому подбати про себе і все-таки мати якийсь мінімум ліків, що можуть згодитися в дорозі.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар