
Чого тільки не обіцяли можновладці учасникам АТО та родинам тих, хто у ній загинув, аби бодай якось відкупитися за свою недолугу політику і рішення, котрі лише поглиблюють кризу на Сході. Наприкінці липня ухвалили навіть закон, яким прирівняли цих вояків до тих, хто має статус учасників бойових дій, надавши їм відповідні пільги. І, здавалося б, все добре зробили, вшанували героїв-захисників. Якби не «але», яке майже завжди є між рядків чи не кожної ухвали тих, хто керує державою. Законотворці традиційно залишають собі люфт для маніпуляцій і трактування своїх рішень так, як їм вигідно.
Не став винятком і цей закон. У ньому передбачено перелік пільг із 22 пунктів, на які можуть розраховувати учасники бойових дій на сході країни. З-поміж них і 75-відсоткова знижка на компослуги, і безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту, лікування, протезування тощо. Та головне і найбільш потрібне – першочергове забезпечення житлом. Власне, у законі йдеться про першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Звісно, все це, радше, утопія. Адже, як стверджують ті, хто вже має статус учасника бойових дій (наприклад, «афганці»), цього вони чекають вже не один десяток років, а над пунктом про ремонт і забезпечення паливом взагалі сміються.
Та можновладці не втомлюються обіцяти, мовляв, всім, хто воював – по шматку землі гарантовано. Кому під будівництво, кому – на город. Вже буцімто навіть склали список вільних земельних ділянок, які можуть роздати воякам. Однак усе це поки що лише на папері. Насправді ж не так все просто.
Почнемо із того, що право на всі перелічені пільги учасники АТО отримують, відповідно до постанови Кабміну, лише після того як власне, АТО закінчиться. Коли це буде – не знає ніхто. А доти людям видають довідки, які підтверджують, що ця особа і справді брала участь в операції. Це, по суті, порожні папірці, які не дають права ні на що, окрім мізерної матеріальної допомоги від органів місцевого самоврядування.
– Військове відомство дуже скрупульозно ставиться до надання статусу, який передбачає надання пільг військовим. Вони мусять зібрати чимало документів, аби його отримати. Вони матимуть на це право тільки після закінчення АТО. Ті довідки, які мають військові зараз, корисні лише тим, що органи місцевого самоврядування на їхній підставі можуть видати невелику матеріальну допомогу. Наприклад, із обласного бюджету можна отримати від 500-600 гривень до 5 тисяч гривень (у разі поранення) і 100 тисяч гривень (родинам загиблих), – пояснює заступник начальника Головного управління праці та соцзахисту населення Чернівецької ОДА Юрій Півень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар