
Експерти одноголосно стверджують, жодних економічних причин для такого різкого підвищення цін немає. І хоча економіка у нас у досить складному становищі, все насправді не так вже й погано. Натомість, пояснюють, причина винятково політична – уряду потрібні гроші на війну на Сході, відтак там не зацікавлені у тому, аби долар був дешевшим, ніж за 12 гривень. Власне, цього і не приховує прем’єр Арсеній Яценюк. Тоді як реальний курс, навіть зважаючи на те, що відбувається в країні, максимум 10-11 гривень за долар.
– Уряд шукає додаткову гривню на те, аби підтримувати війну на Сході, а також окуповані території. Тому йому вигідно, аби курс гривні щодо долара не падав нижче за 12-12,5 гривні. Та якщо із доларом все більш-менш ясно, бо ж наша економіка прив’язана до цієї валюти, то причин для подорожчання євро не бачу. Зрештою, якби ми прив’язалися саме до євровалюти. То це позитивно вплинуло би на національну – вона зміцнилась би щодо долара, – каже економіст Володимир Козменко.
Щодо підвищення цін, то причини не так економічні, як політичні. Населення і до цього більше половини заробленого витрачало на оплату комунальних послуг і продуктів харчування. Зараз, якщо ситуація на Сході не зміниться і уряд не перестане кидати всі можливі ресурси на підтримку окупованих територій, то, припускаю, ми і справді зубожіємо так, що ледь доживатимемо до зарплати.
Прикметно, що відповідно до індексу «Біг Мак» (The Big Mac index) журналу «The Economist» за липень 2014 року, національна валюта України недооцінена на 66,1 відсотка щодо долара США і на 67,2 відсотка – щодо євро. Передбачувана вартість долара щодо гривні, згідно з даними дослідження, повинна становити 3,96 гривні за долар, щодо євро – 5,16 гривні за євро.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар