
Узимку є чимало свят, які нетерпляче чекають і дорослі, і діти. Розпочинається період свят 19 грудня, з дня Святого Миколая. В Україні та Чернівцях зокрема відродилася традиція відзначати день Святого Миколая. Здавна вважають, що цей Святий творить дива і роздає дітям подарунки.
Особливо з нетерпінням чекають цього дня діти. Вони ще напередодні пишуть листа до Святого Миколая та сподіваються на подарунки. Мають надію отримати подарунки цього дня і дорослі.
Та думаючи про подарунки, багато хто забуває про релігійне значення цього свята. Адже Святий Миколай не тільки приносить подарунки діткам, а й є покровителем подорожніх, допомагає хворим, бідним, тим, хто з вірою просить у нього заступництва.
У Чернівцях працюватиме пошта Святого Миколая. Поштарики прийматимуть листи на Центральній площі біля Ратуші 12 грудня з 12.30 до 15.00 та 13 грудня – з 13.00 до 15.30
– Святого Миколая шанує увесь світ, і православна і римо-католицька церква, і мусульмани, – розповідає настоятель церкви, отець Михайло Смоляк. – Миколай прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним. Є багато розповідей про його славнозвісні вчинки. Дуже багато уваги він приділяв саме дітям. Він мав притулок для дітей сиріт і робив усе, аби діти з його околиці були щасливі. Так він заробив шану і любов малечі. Тож коли церква шанує Божого угодника Миколая, діти чекають подарунків. Адже історії про його вчинки передавалися з поколінь в покоління і дійшли донині.
Є свідчення, що навіть після смерті Миколая, його заступництво і допомога являється тим людям, хто до нього звертається з чистою вірою.
Свято солодощів і подарунків
Для чернівецької малечі цього року до дня Святого Миколая організували свято «Солодощів і подарунків», яке триватиме два дні 12-13 грудня на Центральній площі. Різноманітні майстер-класи, конкурси та ярмарок новорічної атрибутики – чекає на відвідувачів дійства.
Напишіть листа Святому Миколаю
Зробити це дуже просто. Адреса пошти святого Миколая у його гуцульській резиденції у селі Пістинь: [email protected]
Також можна опустити лист або малюнок до спеціальної скриньки у відділенні «Нової пошти» у вашому місті. Звідси листи доправляють до резиденції Святого Миколая на Михайлівській площі у Києві.
Спеціальна пошта працює до 16 грудня. А Святий чекає ваших малюнків! Автори листів, які відвідають Київ під час свят, зможуть отримати солодкі подарунки від Миколая у його резиденції на Михайлівській площі.
Також листи Святому Миколаю, звичайно ж, приймають у всіх його резиденціях: там є скриньки для пошти.
На ярмарку проведуть конкурс пряничних будиночків. Взяти участь запрошують і дорослих, і дітей, – зазначила одна із організаторів свята Катерина Пономарьова. – Обиратимуть кращий будиночок глядачі. Переможців конкурсу нагородять призами, а їхні будиночки продадуть з аукціону. Вторговані гроші планують використати на подарунки маленьким чернівчанам до свята Миколая, які потребують піклування. Зокрема це діти загиблих в АТО та інвалідів, переселенців.
Уперше у Чернівцях працюватиме пошта Святого Миколая. Поштарики прийматимуть листи на Центральній площі біля Ратуші 12 грудня з 12.30 до 15.00 та 13 грудня – з 13.00 до 15.30. Листи бажань зможе написати кожен охочий, і дорослий, і малий. А поштарики (помічники «Нової пошти») відправлять ці листи в основну резиденцію Святого Миколая, яка працюватиме на Михайлівській площі у Києві.
Популярність святкування дня Святого Миколая набирає обертів у всій Україні. У різних містах з нагоди цього свята з’являться резиденції Святого Миколая. Де живе Святий Миколай, куди можна поїхати до нього в гості під час новорічних свят та куди писати листи, дивіться у таблиці нижче.
Активісти закликають святкувати зі Св. Миколаєм
Повернути Святого Миколая на головну сцену зимових свят замість Діда Мороза, закликають громадські активісти Чернівців. Активісти закликали мера міста Олексія Каспрука відмовитись від казкового персонажа Діда Мороза, натомість святкувати за українською традицією зі Святим Миколаєм.
Відповідний текст звернення на своїй сторінці у соцмережі поширив чернівчанин Павло Колядинський.
У тексті йдеться: «Ми, група чернівчан, хочемо звернути Вашу увагу на важливий аспект відзначення новорічно-різдвяних свят на муніципальному рівні. Вже багато років персонажем, який уособлює і символізує ці свята, в Чернівцях є Дід Мороз. Нічого не змінилося у цьому сенсі ні після Революції Гідності, ні з початком російської окупації українських територій. На нашу думку, це суперечить сучасним патріотичним настроям українського суспільства. Діда Мороза в атеїстичний радянський період накинули українцям як сурогатну альтернативу забороненому Святому Миколаю. Тож ми вважаємо, що повернення Святого Миколая як традиційного для української культури образу на головну сцену зимових свят буде відновленням історичної справедливості…».
Активісти зазначають, що багато країн колишнього соціалістичного табору та колишніх радянських республік вже давно повернулися до образів своїх традиційних різдвяних дарувальників, відмовившись від накинутого Москвою Діда Мороза. Це Румунія, Польща, Молдова, Угорщина, Грузія тощо. Також у Києві минулі новорічно-різдвяні святкування відбувалися з участю Святого Миколая, а не Діда Мороза.
Також активісти запевняють, що вони не закликають взагалі заборонити Діда Мороза. Але вважають, що на муніципальному рівні буде доречно надати перевагу Святому Миколаю.
Ольга МАКСИМЮК
Думки вголос
Чого чекаєте від Святого Миколая?
Хочу, щоб Святий Миколай приніс мені відеоігру, а ще конструктор «Лего». Щоб зарплата в мами і тата була велика. І щоб в Україні закінчилася війна та настав мир.
Прошу Святого Миколая, щоб приніс мені під подушку «кіндер», сумочку і великий сюрприз. Бо я була чемною дівчинкою, слухаюся мамусю, тата і діда Володю.
Написала листа Святому Миколаю, щоб приніс мені нову ляльку, дитяче шампанське, пакунок із цукерками. А ще, хочу щоб допоміг потрапити на льодовий майданчик. Просила його, щоб дав здоров’я мамі і бабусі.
Чекаю від Миколая машинку на пульті, а ще новий телефон або планшет. Нещодавно з однокласниками їздили в садибу Святого Миколая. У нього є багато листів від дітей і подарунків.
Куди поїхати у гості до Святого Миколая
1. Садиба Святого Миколая, с. Пістинь, Косівський р-н, Івано-Франківська область
Працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає з маєтку, щоб розвезти дітям подарунки.
Як дістатися: прямим автобусом Київ – Косів, або Київ – Верховина. А також поїздом до Івано-Франківська або Чернівців, а звідти маршруткою.
2. Резиденція Святого Миколая у Львові
Резиденція у парку Знесіння на території готельно-ресторанного комплексу «Kavalier Boutique Hotel». Працюватиме до 21 січня, з 12:00 до 19:00.
Як дістатися: готель – на вулиці Старознесенській, 70. Від залізничного вокзалу і головного автовокзалу їхати маршруткою №25.
3. Казкова резиденція Святого у Кам'янці-Подільському
Розміститься його казковий будиночок на центральній площі «Подільський ринок» перед ратушею. Це старовинний особняк готелю «Reikartz».
Миколай прийматиме гостей з 13 грудня по січень.
Як дістатися: до центральної площі «Подільський ринок» – будь-якою маршруткою, яка йде у старе місто. Адреса: вул. Старобульварна, 2.
4. Головну ялинку України відкриє Святий Миколай
Святий Миколай відкриє новорічну ялинку 19 грудня, о 19:00. Відтак буде приймати дітей у резиденції на Михайлівській площі до середини січня.
Як дістатися: від площі Незалежності йти по вулиці Софійській до Софійської площі і звідти перейти на Михайлівську. Або відразу піднятися по вулиці Михайлівській на Михайлівську площу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар