
Нині часто продавці у магазинах не встигають змінювати цінники на товарах. Поряд з інфляцією, подорожчанням долара зростають ціни. Це визнають навіть у держстаті, хоча вони чи не найкраще розуміються на маніпулюванні даними.
Як повідомляється на сайті Державної служби статистики України, найбільше зросли ціни на природний газ – у 2,7 раза, гарячу воду та опалення – на 77,7%, цукор – на 67,3%.
Інфляція у січні сповільнилася до 40,3% (місяць до того вона становила 43,3%).
Окрім того, у січні порівняно із попереднім місяцем найбільше подорожчали водопостачання – на 12,1%, фрукти – на 9,6% та овочі – на 9,1%.
На цьому тлі досить красномовними є дані опитування, яке провело управління статистики краю. За його результатами, 79,4% респондентів зарахували себе до бідних, 20,1% – до небідних, але ще не представників середнього класу, частка респондентів, які причислили себе до представників середнього класу, становила 0,5%, і жоден із респондентів не вважав себе заможним.
За словами заступника начальника Головного управління статистики краю Галини Петрової, багато людей зазначили, аби не почуватися бідними, вони повинні заробляти від 2,3 до 3,1 тисячі гривні.
До речі, держбюджет України на 2016 рік передбачає річну інфляцію на рівні 12% і курс гривні близько 24,1 гривні за долар.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар