
Минулого понеділка, 23 лютого, у православних і греко-католиків розпочався найсуворіший Великий піст, який завершиться 11 квітня. У цей період люди не влаштовують весіль та інших гучних урочистостей, дотримуються жорстких обмежень у їжі та напоях. І водночас пам’ятають, що головним сенсом Великого посту є не формальне утримання від їжі та розваг, а покаяння, примирення з Богом та праця над власним духовним зростанням. Це час подвигу душі та тіла, належної підготовки до Великодня зокрема. Детальніше – у розмові із Миколою Щербанем, настоятелем Трьохсвятительського храму при ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
– Що людям важливо не забути під час Великого посту?
– Якщо дуже коротко, то вкрай важливим у цей період не забути, що процес постування – це не самоціль, а лише своєрідний засіб, інструмент власного вдосконалення у справах християнського благочестя. А в цьому переліку, поруч із постом, завжди знайдеться місце для благодійності, прощення, примирення тощо.
– Як правильно підготуватися до Великодня?
– Сам Великий піст – це, загалом, наша духовна подорож до свята Великодня (найбільшого за значенням з-поміж усіх свят Православної церкви). Саме тому і підготовка до нього є тривалою (Великий піст, разом із Страсним тижнем складає 7 тижнів). Що саме потрібно зробити для того, щоб гідно зустріти Великдень – питання складне і дуже особисте. Необхідно, насамперед, намагатися змінитися, спробувати стати кращим, а що це – кожен сам добре знає...
– Духовному очищенню, мабуть, сприяє не лише строге обмеження у їжі та напоях?
– Коли ми говоримо про піст у широкому і вузькому сенсі, то, звичайно, що постування – це не лише дієтичне обмеження у певних видах їжі. Але саме тут і є значна проблема, адже доволі часто можна почути, що «я не дотримуюся посту, бо я постую у душі...» тощо. Суть цієї проблеми можна звести до вельми простої тези: якщо ти не можеш відмовитися від певних видів (і то на певний проміжок часу), то варто пам’ятати, що ПРОБАЧИТИ ближньому, ПОСЛУЖИТИ ближньому НАБАГАТО СКЛАДНІШЕ.
Спілкувалася Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар