
Останні кілька днів чи не єдиною темою розмов вдома, у громадському транспорті та навіть на лавках під під`їздом є вибори. Чи не найгірше їх провели на Луганщині – там явка людей становила лише 35 відсотків.
- Люди, котрі стоять на захисті держави, котрі підтримують Україну, розчарувалися у владі, - каже Валерій Глебін, громадський активіст, мешканець Лисичанська Луганської області. - Комуналка така, що не знаємо, як перезимуємо, пенсії не підвищили нікому, і це все призвело до того, що люди взагалі не захотіли голосувати. Явка, певно, одна з найгірших за всю історію українських виборів на цій території. Працював раніше і в центральній комісії, і головою, і спостерігачем, і членом комісії. А цього разу не пішов, бо знав, що не все буде гаразд.
За словами чоловіка, те, що транслюють по телебаченню, правда наполовину. Люди просто не прийшли, бо Уряд вчинив зі своїм народом не надто гарно. Обурює людей, що кримчани, або ті, хто свого часу втік на півострів, мають набагато більше, аніж українці, якими чомусь нехтують.
- Частина мешканців містечка продовжує їздити «туди-сюди» - у Росію і назад. Я би це давно «прикрив». Ось сусідки, котра жила поверхом нижче, немає вже півтора року. Вона як втекла влітку, так і не повернулася, залишились лише хрести на вікнах, так вона від бомбардування вирішила захиститись, - каже пан Валерій. – А ось інші сусіди повернулися з Криму. І там, і тут мають квартири. З ними потрібно щось робити – або туди, або сюди. А то як туристи – тут поживуть, а не сподобалося – повертаються назад. І так декілька разів.
У неділю знайшли дві гранати
Здається, вибори в Україні без провокацій – не вибори. Не обійшлося без них і в Лисичанську. За кілька днів до них «найактивніші» кандидати обдаровували всіх своєрідною гуманітарною допомогою – коробками з продуктами. Звісно, ходили чутки, що і гроші пропонували.
- Нормальна людина не продасть свій голос за якісь 200-300 гривень, - каже чоловік. - Були спроби зірвати вибори. Не давали нормально працювати комісіям. Збиралися люди біля комісії, і весь час заважали працювати, мовляв, десь щось неправильно – то прізвище, то буква, то цифра. Тобто звичайні провокації.
Та менше з тим. За кілька днів до виборів і, власне, у день виборів, відновилась стрілянина. Про неї мало хто говорив, але, за словами В. Глебіна, якщо раніше взагалі було затишшя, то тепер його немає.
- Де-не-де чути постріли, - каже волонтер. – А у день виборів на центральній площі знайшли дві гранати. Не знаю, хто їх підкинув, можливо, у когось із військових випали. Але, думаю, це також провокація. На щастя, обійшлося без жертв. Та люди вже сил не мають це терпіти, ходять замкнуті, а тему політики взагалі не зачіпають. Якщо раніше дуже сподівалися на владу, то нині і вона притупила надії людей на краще.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар