
На початку осені на українців чекає низка змін. Попри те, що у світі вирує епідемія коронавірусу і у країні тривають карантинні обмеження, 1 вересня традиційно розпочинається новий навчальний рік.
Збільшення мінімальної зарплати
В Україні від 1 вересня мінімальна заробітня плата зросте до 5 тис. гривень. Відповідні зміни до державного бюджету на 2020 рік підписав преиздент Володимир Зеленський.
Враховуючи зростання мінімальної зарплати, від 1 вересня відповідно зростуть і різні виплати, допомоги, штрафи, податки тощо, прив'язані до цього показника. Зокрема, Кабмін ухвалив рішення про підвищення від 1 вересня розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників бюджетної сфери до 2225 грн. Тобто доходи зростуть у вчителів, вихователів, соцпрацівників та медиків.
Крім того, зростання мінімалки також вплине і на розмір пенсій, оскільки українці старше 65 років, які виконали вимоги щодо стажу, мають право отримувати не менше 40% мінімалки.
До вересня мінімальна пенсія для українців, які мають 65 років і виконали умови трудового стажу, становить 1889 грн. Від вересня сума становитиме дві тисячі гривень.
Навчання у закладах освіти
Попри спалах епідемії коронавірусу та карантинні обмеження від 1 вересня розпочнеться новий навчальний рік. Втім, цього року навчання відбуватиметься з впровадженням протиепідемічних заходів у закладах освіти.
Так, навчання буде відбуватись у всіх школах України, за винятком шкіл, які розташовані в зонах з "червоним" рівнем небезпеки. У "червоних зонах" буде запроваджуватися двотижневий карантин, у цей час діти будуть навчатися дистанційно.
У всіх інших закладах діятимуть правила щодо допуску, масок, занять, дезінфекції, фізичної дистанції, самоізоляції. Керівництво закладу освіти забезпечує розробку алгоритму дій у разі реєстрації випадку COVID-19 та затверджує новий графік навчання, щоби запобігати скупченню учнів.
Монетизація "бебі-боксів"
Від 1 вересня в Україні стартує новий проєкт монетизаціі одноразової допомоги "Пакунок малюка". Тобто замість "бебі-боксів" з одягом, засобами для новонароджених, які видавались в пологових будинках чи в управліннях соцзахисту, породіллі отримуватимуть грошову компенсацію.
Так сталося через те, що спочатку в багатьох містах вони закінчилися в наявності, згодом Антимонопольний комітет узагалі скасував тендерні закупівлі через скандали та порушення. У підсумку уряд вирішив монетизувати цю допомогу.
Поїздки за кордон
Від 1 вересня, щоб в'їхати в Білорусь громадянам України потрібно мати не внутрішні, а закордонні паспорти. Це дозволить пришвидшити процес проходження пунктів пропуску на кордоні і запобігти використанню підробних паспортів громадянина України.
Відповідну постанову "Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян" уряд ухвалив ще 13 травня. Відтермінування до 1 вересня запровадили, що подорожувальники змогли завчасно оформити закордонні паспорти на території України.
Крім того, від 1 вересня в'їзд для іноземців на свою територію закриває Угорщина. Можливість в’їзду до країни залишиться для окремих категорій осіб.
Водночас, протягом майже всього вересня закриті кордони для іноземців і в Україні. Від 29 серпня до 28 вересня Кабінет Міністрів обмежив в'їзд для іноземних громадян, окрім тих, які мають дозволи на проживання чи є членами міжнародних і гуманітарних місій.
НБУ дозволив здавати зношені банкноти у всіх банках
Від 1 вересня зношені та пошкоджені банкноти можна буде здати у касах всіх банків. Відповідно до ухваленої постанови, регулятор уточнив визначення низки ознак зносу і пошкодження банкнот.
Також Нацбанком визначено, що приймати і передавати сильно зношені банкноти для дослідження можуть не тільки уповноважені банки, але і всі українські банки. Крім цього, на інкасаторські компанії поширені вимоги, які раніше виконували тільки банки і вони стосуються вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення і передавання банкнот, забарвлених спеціальним розчином внаслідок несанкціонованого втручання в пристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органи.
КПВВ на Донбасі змінюють режим роботи
Від 1 вересня контрольно-пропускні пункти в'їзду-виїзду на Донбасі переходять на осінній режим роботи, а також надалі будуть працювати з дотриманням карантинних умов. Так, після 18.00 на тимчасово окуповану територію пропускати громадян не будуть.
Крім того, у зв'язку з карантинними заходами, громадян пропускатимуть лише з наявним медичним полісом, після проходження температурного скринінгу та одягнутими засобами індивідуального захисту та дотриманням соціальної дистанції.
Громадян, які їдуть з тимчасово окупованої території, також опитуватимуть щодо можливого контактування з хворими на COVID-19. Також ті, хто прибувають з окупованої території, повинні будуть пройти обов'язкову самоізоляцію за допомогою "Дій вдома".
Джерело: ТСН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар