
Сьогоднішнє рішення про припинення діяльності Меджлісу, представницького органу кримських татар у Криму, зводить нанівець одне з тих небагатьох прав, які ще лишилися у меншини, яку Росія має захищати, а не переслідувати. Про це йдеться у заяві правозахисників Amnesty International, передає УНН.
Як відзначили в Amnesty International, рішення, оголошене де-факто прокурором Криму Наталією Поклонською, свідчить про нову хвилю репресій проти кримськотатарського народу. Вона прийшла після різкого збільшення наступів на свободу зібрань, асоціацій та вираження поглядів, яке почалось відтоді, як Росія анексувала український Крим два роки тому.
- Будь-хто, пов’язаний з Меджлісом, тепер, у результаті цієї заборони, спрямованої на придушення тих небагатьох інакодумців в Криму, які ще лишилися, може стати жертвою серйозних звинувачень в екстремізмі, — сказав заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.
За його словами, рішення припинити діяльність Меджлісу в рамках російських анти-екстремістських законів — це ворожий, каральний захід, що позбавляє членів кримськотатарської спільноти права на свободу асоціацій.
- Через припинення діяльності Меджлісу, доля тих членів кримськотатарської спільноти, які залишилися в Криму, стає ще більш непевною, оскільки тепер їм ще більше загрожують залякування, тиск та кримінальне переслідування, — наголосив Д.Кривошеєв.
У заяві правозахисників також наголошується, що кримські татари несуть на собі основний тягар утисків Росії в регіоні.
- На жаль, сьогоднішнє рішення про припинення діяльності — лише останній крок з довгої серії розправ над кримськотатарською спільнотою, — зазначив Д.Кривошеєв.
Правозахисники також нагадали, що з кінця 1980-их років кримські татари почали болючий процес свого повернення та утвердження на півострові, через сорок років після того, як усе їхнє населення було депортовано до віддалених частин тоді існуючого Радянського Союзу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар