
В Україні повним ходом триває підготовка до воєнного осінньо-зимового періоду. Україна, як і Європа, готується до найскладнішого опалювального сезону, який розпочнеться уже через півтора місяця – 15 жовтня.
Кабмін доручив «Нафтогазу» накопичити до початку опалювального сезону щонайменше 19 млрд м³ газу. Станом на середину серпня в українських сховищах – близько 12,6 млрд кубометрів блакитного палива. Малоймовірно, що ми заповнимо 19 млрд кубічних метрів і є питання, чи необхідні нині такі обсяги? На спотових ринках вартість природного газу понад 3 тис. євро/1 тис. кубів. Україна не здатна потягнути таку ціну. Тож треба розраховувати на газ власного видобутку. Україна зможе наповнити ним 13,5 – 14 млрд кубів до 15 жовтня. Якщо нічого непередбачуваного не трапиться, то це цілком реально. Можливо, ще докупить 1-1,5 млрд кубометрів імпортного газу. Цього має вистачити, щоб пройти опалювальний сезон. Але на 19 млрд у нас грошей не вистачить. Ніхто нам їх не дасть, бо газовий голод очікується і в країнах ЄС взимку.
Через зупинку прокачки російського газу через Україну до Європи може виникнути ситуація, коли нам доведеться перекачувати газ із газосховищ на заході країни до східних регіонів
Схоже, низка регіонів України «житиме» без опалення: уражено 327 об'єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання. За даними Міністерства інфраструктури, йдеться про 316 котелень (304 пошкоджено та 12 зруйновано), 10 ТЕЦ (6 пошкоджено та 4 зруйновано) та 1 ТЕС.
Очевидно, саме тому уряд рекомендує жителям тимчасово окупованих та прифронтових територій евакуюватися. Щодо інших регіонів, то глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко також повідомив, що температуру в приміщеннях буде встановлено на рівні 17–18°C, що приблизно на 4°C нижче за норму, і порадив запастися ковдрами й теплим одягом на випадок, якщо температура на вулиці впаде нижче ніж -10°C. Отже слід сподіватися, що погода до українців буде сприятливою. Синоптики обіцяють, цьогорічна зима не надто відрізнятиметься від аналогічного періоду минулого року.
Згідно з прогнозами синоптиків, перший місяць зими буде теплішим. Холоднішим буде другий місяць зими. Лютий також очікується без сильних морозів. За прогнозами синоптиків, місяць буде порівняно прохолодним.
Завдання росіян – нас заморозити. Вони битимуть саме по інфраструктурі опалення. До цього треба готуватися – облаштовувати спеціальні опалювальні місця з мобільними нагрівачами, якщо раптом щось трапиться. Потрібно забезпечувати резерв модульних і запасних котелень – і це робиться. Думаю, що до буржуйок і «блокадного Ленінграда» не дійде, але треба бути максимально готовими до цього.
Роман ПРОКОПЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар