
Цього вівторка Рада більшістю голосів таки підтримала у першому читанні урядовий проект закону про застосування санкцій. Документ передбачає можливість запровадження 29 їхніх різновидів, котрі застосовуватимуть не тільки щодо Російської Федерації, як сподівалися, але й щодо, власне, самих українців. А саме щодо тих фізичних та юридичних осіб, яких запідозрять у фінансуванні тероризму та підтримці окупації Криму.
Закон вже назвали «політичною диктатурою уряду». Адже за високою метою – нібито захистом національних інтересів, безпеки, суверенітету і територіальної цілісності – насправді криється можливість блокувати власність будь-якої української компанії чи фізичної особи не за рішенням суду, а за бажанням РНБО. Тобто, грубо кажучи, урядові санкції – ніщо інше, як управа на українців.
Щодо економічного боку питання, то, кажуть експерти, така ініціатива Кабміну була таки потрібна. Однак треба бути готовими до того, що санкції неминуче вдарять і по нас самих.
– Рішення про введення санкцій проти Росії – дуже запізніле. Адже ми вимагаємо від усього світу реакції – і вже прийнято рішення про застосування двох рівнів санкцій. Водночас Україна ще жодних обмежень проти агресора не застосувала, – прокоментував рішення Кабміну голова Комітету економістів України Андрій Новак.
Втім, зазначає він, певних збитків таки варто очікувати. Найбільше – у фінансовій сфері, адже сьогодні в російських банках є депозити українців та рахунки підприємств. Загалом, каже, Україна менше постраждає від введення санкцій, ніж РФ.
– Якщо ми запровадимо санкції одразу і у всіх напрямках, то це збитки для російської економіки на сотні мільярдів доларів. Для України ж, враховуючи попередню тенденцію закриття російського ринку для вітчизняних виробників, це не є кардинальні втрати, – говорить він.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар