Наразі Україна перебуває під загрозою іноземного вторгнення. Події змінюються з блискавичною швидкістю, країна дорослішає, змінюються пріоритети та поняття. Цілком очевидно, що навіть у ХХІ столітті необхідно розбудовувати та підтримувати сильну армію, щоб не почати годувати чужу. Це – першочергове завдання нової української влади, особливо зважаючи на останні події, коли на Сході гинуть наші військові, Росія стягує до кордону вояків та постачає зброю та бойовиків терористам. Про третю хвилю мобілізації, нашу армію, військових запасу ми поспілкувались з головним військовим комісаром Чернівецької області Віталієм Чураєм.
«Усі мобілізовані у третій хвилі будуть проходити медичну комісію»
- Кого в області торкнеться третя хвиля мобілізації?
- Хочу зазначити, що під час мітингів – перекривання доріг, деякі сільські голови писали клопотання чомусь на ім’я районного військового комісара, обласного щодо припинення мобілізації в їхніх населених пунктах. Хочу наголосити, що це не прерогатива ні обласного, ні тим більше районного військового комісара. Це визначено завданням Президента України відповідним керівникам державних структур.
Ми звертаємося до членів військово-патріотичних організацій, політичних партій, учасників євромайдану та усіх, кому небайдужа доля нашої держави, територіальна цілісність та незалежність, показати особистий приклад населенню щодо забезпечення стабілізації, оборони держави та прибути до військових комісаріатів для укомплектування Чернівецького прикордонного загону.
Попередньо наше основне завдання – це саме укомплектування нашого прикордонного загону. Маємо призвати приблизно півтисячі військовозобов’язаних. Відповідно, ми почали з оповіщення військовозобов’язаних, щоб вони прибули до медичних комісій для проходження огляду. Після медогляду, професійно-психологічного відбору, їх направлять на доукомплектування прикордонного загону.
Також, про що наголошував міністр оборони, усіх військовослужбовців під час третьої хвилі мобілізації направлять у навчальні частини, де буде проведено допідготовку впродовж 20-50 діб, залежно від посади та військово-облікової спеціальності. Будуть забезпечені повністю матеріально-технічним майном, засобами захисту і вже потім у разі потреби будуть направлені для виконання завдань у зоні АТО.
- Чи пов’язано з третьою хвилею мобілізації те, що чоловіків не пропускають через кордон?
- Жодного зв’язку це з їхнім поверненням не має. Для цього можуть бути інші причини, наприклад одна з причин – невиплата кредитів.
В принципі, законом передбачено заборону зміни місця проживання у разі оголошення мобілізації військовозобов’язаним без дозволу військового комісаріату. Але що стосується передачі даних прикордонній службі – то ми нічого не передавала і немає такого механізму взагалі.
- Як щодо долі чотирьох полонених терористами на Сході, вихідців з Буковини?
- На жаль, зрушень у цьому напрямку немає. Створили пошукову групу, але жодних відомостей – як позитивних, так і негативних немає. Хоча ми тримаємо це питання на контролі.
- У чому різниця між мобілізаційним розпорядженням та повістками?
- Це повідомлення військовозобов’язаному про те, що його призначили до тієї чи іншої команди. Вони зараховані до загонів оборони, які формуватимуть у разі відкритої агресії іноземної країни – у разі оголошення військового стану на всій території держави. Коли ворожі літаки будуть бомбити наші міста, а ворожі танки їздити по нашій землі.
Щоб уточнити списки військовозобов’язаних, чи є його можливість призвати, чи дозволяє стан здоров’я, сімейний стан тощо у разі загальної мобілізації, були надані списки військовозобов’язаних, які перебувають на обліку, у сільські ради. І після уточнення сільські ради повинні були вручити мобілізаційні зобов’язання людям.
- Чи правда, що сільські голови за кожного мобілізованого отримують кошти?
- Звичайно, ні. Фінансування такої статі у нас не передбачено. І взагалі такої статі не існує.
- Як щодо батальйону територіальної оборони?
- Він недоукомплектований на понад 100 осіб. Тому їм важко виконувати завдання, хоча вони і не перебувають у зоні АТО (наразі вони перебувають у Запорізькій області).
- Їх будуть доукомплектовувати?
- Так, добровольцями.
- Чи будуть мобілізовані проходити медичну комісію? Адже є чимало нарікань, що до армії забрали людей з хронічними хворобами, навіть без пальців тощо.
- На передостанній сторінці військового квитка вказано, що у разі зміни сімейного стану, місця проживання, освіти, стану здоров’я, кожен військовозобов’язаний впродовж семи діб повинен звернутися до військового комісаріату та надати відповідні підтверджувальні документи. Щоб провести військово-медичну комісію та визначити ступінь придатності до військової служби. Але цього ніхто не робив.
Що стосується медичних комісій, то ми отримали рекомендації обов’язкового огляду за певним переліком стану здоров’я мобілізованого.
- Тобто усі мобілізовані у третій хвилі будуть проходити медичну комісію?
- Так.
Спілкувався Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар