
Майже десять років тому, 2005 року, обов’язкове введення Болонської системи шокувало усі вузи країни. Тоді викладачам довелося звикати до зовсім нового кредитно-модульного оцінювання, коли студенти збирали бали протягом усього семестру.
Та тепер, коли вже усі звикли до Болонської системи, Міністерство освіти і науки України вирішило, що необхідно скасувати обов'язковість кредитно-модульної системи. Тож тепер адміністрація ВНЗ сама вирішуватиме, за якою системою проводити навчання. Студенти з цього приводу радіють.
- У нас Болонська система не така, як в європейських країнах. Якщо ми вже вчимося інтенсивно протягом року, то нехай не буде іспитів, а то виходить якийсь мікс з радянської та Болонської системи, - скаржиться студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Діана Лисинюк. – Крім того, радянська освіта була однією з найпотужніших у світі, можливо був сенс не змінювати систему.
Та у Міністерстві зазначають, що Болонська система у тому форматі, який був у вітчизняних вишах останні десять років, не була ефективною. Викладачів завантажили зайвою паперовою роботою. Претензії є і до системи оцінювання. Міносвіти проти того, щоб екзаменаційні оцінки виставляли за поточними семестровими результатами. МОН радить, щоб викладач самотужки визначав скільки балів виділятиметься на семестр, а скільки - на іспит, який все-таки має бути.
За словами ректора ЧНУ ім. Ю. Федьковича Степана Мельничука, університет не буде відмовлятися від Болонської системи навчання. Хоча погоджується, що дещо потрібно змінювати.
- Варто дотримуватися здорового консерватизму, але й приймати розумні зміни. Це корисно, що кредитно-модульна система давала змогу слідкувати за успіхами студентів протягом семестру, та, наприклад, обсяг писанини, який звалили на викладачів, треба скорочувати, - каже Степан Васильович.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар