
Можновладці не втомлюються обіцяти, мовляв, всім, хто воював – по шматку землі гарантовано. Кому під будівництво, кому – на город. Однак усе це поки що лише на папері. Насправді ж не так все просто.
Переліку вільних земельних ділянок в області в обласному управлінні Держземагентства немає, мовляв, кожна сільська і селищна рада складає свій. Тож скільки вільної землі є в області та чи є вона взагалі – невідомо. У Чернівцях, приміром, вже роками кажуть про те, що її, землі, немає. Та днями губернатор Ванзуряк таки знайшов якусь у Садгорі. У селах, особливо приміських, теж нарікають, що незайнятих ділянок катма, мовляв, навіть ховати вже ніде – усе розпайовано.
Самі ж військові кажуть, земля їм ні до чого, адже навряд чи її дадуть у місті. Та навіть якщо і дадуть, то зводити будинок їм просто немає за що. Й продавши ділянку, грошей навряд чи вистачить на те, аби купити квартиру.
Окрім того, надання земельних ділянок учасникам АТО, відповідно до закону, відбуватиметься на загальних засадах з єдиною відмінністю – ці питання на сесіях місцевих рад розглядатимуть у першу чергу. Та це не гарантує, що і землю дадуть одразу і без черги.
Як прокоментував начальник юридичного відділу Головного управління Держземагентства в Чернівецькій області Валерій Чорний, військові можуть розраховувати на ділянку для будівництва до 10 соток у місті й до 25 соток у сільській місцевості. Аби її надали, вони повинні зібрати стандартний пакет документів, а потім виготовити технічну документацію тощо. У законі не прописано ніяких знижок чи пільг для учасників АТО під час отримання землі, є лише рекомендація сприяти цьому.
Однак все це демагогія. Бо ж орган, котрий, власне, має займатися питанням надання пільг та допомогою військовим-учасникам АТО, поки що не функціонує.
– Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО поки що на стадії формування. Ще немає жодної заяви від вояків, які воювали на Сході, щодо отримання передбачених пільг. Загалом близько тисячі буковинців матимуть право на ці пільги (поранені, родини загиблих, ті, хто зараз там воює), – каже обласний військовий комісар Віталій Чурай. – Загалом, хлопці можуть відмовитися від права на отримання земельної ділянки й залишитися на квартирній черзі. Та, як свідчить практика, ті, хто мав за законом отримати житло позачергово, чекає на це вже понад 10 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар