
Хоча благодійні та волонтерські організації є неприбутковими, до цього часу вони, як і всі, змушені були платити податок з прибутку (залежно від суми, 15 або 17 відсотків від того, що зібрали). Доходило навіть до абсурду – прибутковий податок брали навіть із тих, хто просто сам збирав собі гроші на лікування – із суми, яку небайдужі переказали на картковий рахунок.
Благодійники не один рік намагалися переконати можновладців якщо не скасувати оподаткування, то хоча б зробити його пільговим. Прохання волонтерів почули лише нещодавно. Власне, якби не війна і не той факт, що саме завдяки допомозі волонтерів вдалося більш менш забезпечити армію необхідним, хтозна чи зміни до податкового законодавства ухвалили б.
26 вересня цього року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно деяких питань оподаткування благодійної допомоги» від 2.09.2014 р. № 1668 - VII. Дія цього Закону поширюється на правовідносини, що виникли ще з 21 листопада 2013 року.
Буковинські волонтери придбали для армії два джипи
– Кошти, отримані фізичними благодійниками-особами (які є у Реєстрі волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуть до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО, – пояснює начальник інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у Чернівцях Наталія Бальон. – Тимчасово (на період проведення АТО) не включатимуть й інші витрати звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів і медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, зроблених послуг – за переліком, визначеним Кабміном, і які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.
Волонтери, що надають благодійну допомогу, мають бути внесені в Реєстр волонтерів АТО. Для включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції благодійник - фізична особа подає заяву, копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта, довідку з банку (довідки з банків) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім'я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності.
На обліку в ДПІ у Чернівцях перебувають 120 благодійних організацій.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар