
21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day).
З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи свого чада на світ – обіймає його і прикладає до грудей. Обійми супроводжують нас протягом усього життєвого шляху – обіймаються закохані, подружжя, друзі, родичі. Обнімаються, вітаючи один одного, висловлюючи свої почуття. Обійми – символ близькості і любові.
Тому присвячене обіймам свято знайшло буквально всенародну підтримку і в світі, і в нашій країні.
Міжнародний день обіймів: історія
Це добре свято було засновано в 1986 році в США, а потім швидко поширилося на всі регіони світу. Кажуть, що придумали це свято студенти. І відповідно до цього свята, обійняти по-дружньому в цей день можна навіть незнайому людину.
Важливо також зазначити, що є ще один День обіймів, що відзначається щорічно 4 грудня, він веде свою історію з 70-х років 20 століття. Але січневе більш відоме, а тому і відзначається більш широко.
В Японії день обіймів неофіційно відзначається 9 серпня. Дата свята, дев'ятий день восьмого місяця, була обрана через каламбуру: два склади в англіцизмі ハグ (хагу), яким позначають обійми, можуть також означати числа. Склад «ха» в перекладі з японської означає «вісім», а «ку» — «дев'ять».
За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом.
Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.
Традиції у День обіймів 2019
Оскільки офіційного статусу Міжнародного дня обіймів донині немає, його слід назвати скоріше масштабним флешмобом. Тому очікувати якихось формальних заходів у цей день не варто.
Проте на вулицях і особливо в навчальних закладах 21 січня можна помітити безліч людей, що обіймаються. Однією з укорінених традицій свята виступає правило – обійматися можна з абсолютно незнайомими людьми, аби у них було відповідне бажання це зробити.
День обіймів 2019: користь обнімашок
Обнімашки люблять всі - і діти, і дорослі, і навіть тварини. Це не тільки дуже добре, але дуже корисне для здоров'я свято. Адже, як встановили лікарі, обійми (причому не тільки з людиною, але також з тваринами або просто іграшкою):
- нормалізують артеріальний тиск, так як від дотиків активізуються тільця Пачіно (так називають рецептори тиску), які посилають сигнал блукаючому нерву;
- покращують самопочуття завдяки виробленню окситоцину;
- попереджають серцеві захворювання, так як дотик до іншої людини знижує стрес;
- допомагають у боротьбі з фобіями;
- впливають на інтелект: щоб дитина виросла розумною, обіймати її потрібно не менше 7 разів на день.
Навіть дорослій людині необхідно мінімум 4 обійми на день, причому чим вона старша – тим більше обнімашок їй треба для нормалізації душевного і фізичного самопочуття.
Психологи вважають, що люди, які прагнуть вас обійняти, хочуть випробувати відчуття безпеки, комфорту і любові.
День обіймів 2019: вітання
Вітаю з Днем обіймів і міцно обіймаю. Бажаю завжди відчувати себе потрібним і коханим, бажаю всім серцем любити, бажаю ніколи не ховати своїх почуттів та емоцій, бажаю ніжних обіймів і щирих посмішок.
*** *** *** *** *** ***
Вітаю всіх з днем обіймів! Випромінюйте радість, даруйте позитив і посмішки. Обіймайтеся частіше і заряджайте всіх скептиків гарним настроєм. Обійми зближують, розфарбовують сірі будні і вносять в життя радісні миті.
*** *** *** *** *** ***
У день обіймів свою ніжність
І турботу прояви.
І того, хто серцю милий,
Міцно-міцно обійми.
*** *** *** *** *** ***
В твої обійми палко притулюся
І доторкнуся рідної щоки,
В твої я очі щиро подивлюся,
Відчую теплоту жаданої руки.
І миттю світ засяє навкруги,
Барвисто прошепоче: «то кохання»,
І море почуттів враз вийде з берегів,
Ледь стримуючи хвиль бажання.
В твоїх обіймах хочу я тонути
Щомиті, щохвилини, назавжди,
Твоє тепло і серця стук відчути,
В житті моєму є лиш тільки ти.
Джерело: УНІАН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар