
В НАТО назвали приблизну кількість російських військових на Донбасі.
За словами представника альянсу, російські солдати "підтримують сепаратистів та воюють разом з ними". Про це військовий офіцер НАТО заявив у штаб-квартирі Об'єднаних сил НАТО в Європі (SHAPE), що розташована у Монсі (Бельгія), пише інформагенство УНІАН.
"З середини серпня є повідомлення про активну діяльність російських військових, які воюють в Україні. Ми оцінюємо, що станом на сьогодні в Україні перебуває більш ніж тисяча російських військових. Вони підтримують сепаратистів, воюючи з українською армією", - сказав він.
Крім того, за словами офіцера, Росія збільшила обсяги поставок зброї та військової техніки сепаратистам.
- Якщо раніше ми бачили старі Т-64, то зараз танки Т-72, - зауважив військовий офіцер НАТО. При цьому він показав супутникові знімки, які підтверджують його слова.
Він зауважив, що у даний час на кордоні з Україною нараховується близько 20 тис. російських військових.
Порошенко скасував візит до Туреччини і терміново скликає засідання РНБО
Також він констатував, що Росія реалізує нову стратегію, яка є "агресивною, не поважає міжнародні закони і є надзвичайно дестабілізуючою".
- Ця стратегія гібридної війни складається з трьох елементів: підривної діяльності (subversion), залякування (coercion) та традиційні військові дії", - заявив він.
До підривної він відніс як військову, так і не військову діяльність.
- Ми це бачимо у формі пропаганди, кібер-активності, поведінки керівництва, порад та поведінки місцевого населення східної України. Росія надає сепаратистам зброю, техніку, вони направляють спеціальні сили, навчають, надають логістичної підтримку. Все це систематично спростовувалося, - сказав офіцер НАТО.
До залякування він відніс політичний та економічний тиск.
- Нагадаю вам про підвищення ціни на газ для України. Ми бачимо проведення військових навчань вздовж українського кордону та десятки тисяч військових вздовж кордону з Україною. Підривна діяльність та спонукання разом застосовується для того, щоб або окупувати територію, як ми бачимо в Криму, або для звичайного військового втручання, як ми бачили у Грузії, - наголосив він.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар