
7 листопада в столиці США Вашингтоні був відкритий пам'ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні в рамках діяльності фонду Дмитра Фірташа Firtash Founfation, спрямованоого на зміцнення іміджу України за кордоном. Пам'ятний барельєф "Пшеничне поле" встановлено в центральній частині Вашингтона - неподалік від будівлі Конгресу.
Автор знаку відомий архітектор Лариса Курилас, зображує поле пшениці, колоски якого в міру віддалення немов розчиняються в просторі, зникають. Меморіал, як свідчить напис на барельєфі, був встановлений "В пам'ять про мільйони невинних жертв штучного голоду в Україні, спланованого і втіленого сталінським тоталітарним режимом".
Бізнесмен, який виділив на встановлення меморіалу 2,5 млн доларів, порівняв Україну з пшеничним полем, яке залишається полем надії і безмежного розвитку до тих пір, поки на ньому зберігається хоча б одне пшеничне зерно, пише Gazeta.ua.
У свою чергу голова Британсько-українського товариства Лорда Рісбі підкреслив, що місце розташування нового пам'ятника також є дуже важливим, оскільки знак знаходиться "в самому центрі столиці великої демократії, спосіб життя якої заснований на волі і дотримання прав людини". - Більше ніколи Україна не повинна опинитися під чиїмось зовнішнім тиском, - заявив Рісбі.
Варто підкреслити, що в реалізації проекту брали участь також українська громада Вашингтона, Крайовий Комітет США з визнання Голодомору геноцидом, Посольство України в США і Служба національних парків США.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар