
Смерть – це завжди неприємно, це трагедія для рідних і близьких. Та це реалії життя і від цього нікуди не дінешся. А оскільки живемо ми у державі з власною правовою системою і законодавством, то потрібно знати, як діяти у разі смерті, які документи оформляти і куди звертатися.
Слід діяти за чітким планом
- У житті радість і смуток йдуть поруч. Однак у моменти смутку людина потребує не тільки співпереживання, але і допомоги. Тим більше, якщо це стосується смерті її близьких. Виникають питання, з котрими до цього ніколи не стикався, – які документи та від кого отримувати, як вирішувати питання з лікарнею, моргом, ритуальною службою, - каже керуючий партнер універсальної правничо-фінансової аутсорсингової компанії Роман Задорожний. - Якщо говорити про загальний випадок, в першу чергу слід викликати бригаду «швидкої медичної допомоги» та працівників поліції. Медпрацівники констатують факт смерті; працівники поліції оформляють протокол огляду, підтверджують відсутність ознак насильницької смерті.
Якщо є підозра на насильницьку смерть
• При насильницькій смерті або при підозрі на неї, тіло померлого обов'язково направляється у судово-медичний морг з місця події. Правоохоронці за фактом смерті проводять перевірку, в результаті якої порушується кримінальна справа або виноситься постанова про відмову у порушенні кримінальної справи.
• Для поховання покійного необхідно буде отримати дозвіл поліції чи прокуратури, залежно від того, хто проводить перевірку за фактом смерті. Отримати дозвіл на поховання необхідно до реєстрації смерті у РАЦСі.
• Після отримання медичного свідоцтва про смерть, у РАЦСі за місцем проживання померлого отримати гербове свідоцтво про смерть та довідку про смерть.
• Викликати агента ритуально-похоронної служби для оформлення замовлення на надання ритуальних послуг та організації похорону.
Ці два документи надалі заберуть працівники спеціальної служби перевезення для надання у морг. Співробітники служби перевезення нададуть бланк направлення у поліклініку для отримання амбулаторної картки (якщо її немає на руках). З цим направленням, паспортом померлого і паспортом заявника, медичним полісом (за наявності) слід звернутися у поліклініку для отримання амбулаторної картки з посмертним епікризом. Після цього звернутись із амбулаторною картою померлого, паспортом померлого і паспортом заявника у морг для оформлення медичного свідоцтва про смерть.
Якщо ж тіло не перевозили у морг, то з бланком констатації смерті, протоколом огляду трупа, амбулаторною карткою померлого та медполісом (за наявності), паспортом померлого і паспортом заявника звернутися у поліклініку для оформлення медичного свідоцтва про смерть. Після отримання медичного свідоцтва про смерть, у РАЦСі за місцем проживання померлого або розташування моргу/поліклініки, або у черговому РАЦСі (на час неробочих днів) оформити гербове свідоцтво про смерть та довідку про смерть за формою №33. Тоді же звернутись до ритуально-похоронної служби для організації похорону.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо людина померла вдома
1. Викликати бригаду «швидкої медичної допомоги» для констатації смерті. Якщо людина померла не вдома, викликати бригаду «швидкої допомоги» того району, де настала смерть, для констатації смерті.
2. Викликати співробітника поліції для оформлення протоколу огляду трупа.
3. Отримати бланк констатації смерті (або супровідний лист) від медичних працівників та протокол огляду трупа від співробітника міліції.
4. При необхідності викликати спеціалізовану машину для перевезення тіла у морг
5. Якщо тіло не перевозили у морг, то вранці з бланком констатації смерті, протоколом огляду трупа, медичним полісом і амбулаторною карткою померлого (за наявності її на руках), паспортом померлого і паспортом заявника звернутися у поліклініку для оформлення медичного свідоцтва про смерть.
6. Якщо тіло перевозили у морг, то вранці з направленням від служби трупоперевозки, медичним полісом, паспортом померлого і паспортом заявника звернутися у поліклініку для отримання амбулаторної картки з написаним посмертним епікризом. Після чого з амбулаторною карткою померлого, паспортом померлого і паспортом заявника необхідно звернутися у морг для оформлення медичного свідоцтва про смерть.
7. Якщо нещастя трапилося у дорозі або громадському місці, з місця події тіло покійного направляється у судово-медичний морг, тому коли пропав родич або інша близька людина, треба звертатися у бюро нещасних випадків або у міліцію. Вам повідомлять адреси судово-медичних моргів, куди можна під'їхати для упізнання тіла і отримання висновку про причину смерті.
8. Після отримання у поліклініці чи морзі медичного свідоцтва про смерть, у РАЦСі (за місцем проживання померлого або розташування моргу/поліклініки, або у черговому РАЦСі на час неробочих днів) отримати гербове свідоцтво про смерть та довідку про смерть.
9. Викликати агента ритуально-похоронної служби для оформлення замовлення на надання ритуальних послуг та організації похорону або звернутися у пункт ритуально-похоронної служби і там особисто оформити замовлення на організацію похорону.
Якщо людина померла у лікувальному закладі
1. Якщо людина померла у лікарні, лікар або медична сестра сповіщають про це її близьких і повідомляють номер телефону, за яким можна дізнатися про те, в якому морзі покійний і як отримати медичне свідоцтво про смерть.
2. Після отримання медичного свідоцтва про смерть, у РАЦСі отримати гербове свідоцтво про смерть та довідку про смерть (форма 33).
3. Викликати агента ритуально-похоронної служби для оформлення замовлення на надання ритуальних послуг та організації похорону або прибути на пункт ритуально-похоронної служби і там особисто оформити замовлення на поховання (кремацію).
4. Тіло покійного поміщають у морзі лікувальної установи і перебуває там до перевезення у міський морг або у місце поховання (кремації). День і місце перевезення має бути встановлено залежно від побажань близьких покійного.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар