
Кінець літа – це саме той період, коли надворі можна помітити безліч безпритульних кошенят та цуценят. І як же їх хочеться приголубити і забрати додому. Та часом просто не знаєш, що з ними робити: чим годувати, як купати і як зробити так, щоб разом із пухнастиком до квартири не увійшли різноманітні хвороби та паразити.
Тож якщо ви все ж вирішили підібрати, або ж навіть купити маленького песика, котика чи гризуна, треба спершу– підготуватися, адже це велика відповідальність.
- На жаль, більшість не розуміє, що тварина – це не просто розвага. А натрапляючи на перші неприємності, викидають малого хвостатого на вулицю. Тому наголошую, кошеня, цуценя чи будь-яка інша тваринка – це дитина, така ж, як і людська. Вона потребує догляду та уваги, вона не дасть вам спати перший місяць і часом буде шкодити, - стверджує ветеринарний лікар Дмитро Романюк. – Якщо ви це добре розумієте, то можете брати тварину.
Якщо вже остаточно вирішили і принесли в дім пухнастика, то маєте знати як його доглядати, щоб тварина росла здоровою та грайливою.
Кошеня не можна годувати коров’ячим молоком

Маленькі кошенята дуже милі, утім до двох місяців вони зовсім беззахисні. Тому вважається, що до цього віку краще не відлучати їх від кішки. Та трапляється всіляке, часом на вулиці знаходять ще зовсім малих грудних кошенят. Якщо ви взяли додому таке, слід бути особливо уважними, адже воно потребує особливого раціону, бо шлунок маленького ще не пристосований до грубих кормів.
- Прийнято вважати, що кошеням найкраще давати коров’яче молоко, та воно за своїм складом зовсім їм не підходить, того й погано засвоюється, може викликати проблеми з травленням, - каже Дмитро Михайлович. – Більше підійде козяче молоко, та найкраще придбати спеціальну молочну суміш для кошенят, її склад наближений до того, що має молоко кішки.
Не треба відкладати з вихованням кошеняти, адже доведено, що тварина найкраще засвоює ті звички, які їй нав’язали до двох місяців. Тому саме час привчити кошеня до лотка та загострення кігтів у потрібному вам місці. Якщо ж ви плануєте підстригати кігті вашого улюбленця, починати теж краще з місячного віку. Тварина, яка не звикла до цієї процедури змалку, звикатиме дуже важко. Та використовувати ножиці для цього не можна, треба купити спеціальну кігтерізку у ветеринарній аптеці. У цей же час варто починати вичісувати тварину, кошеня старшого віку не терпітиме процедуру, якщо не звикло до неї змалку. Крім того, важливо, щоб пухнастик не вилизував зайву шерсть, це може викликати розлад травлення, рвоту.
Також важливо змалку привчити улюбленця до купання, та не варто проводити ванні процедури частіше, ніж раз на місяць, адже на шкірі тварини є захисний шар, який змивається з милом. Не меншу увагу треба приділяти вухам. Їх слід своєчасно очищати від сірки, змочивши ватку в перекис водню і обробити вуха. Якщо ж ви помітили чорноту і тварина часто чухає вуха – зверніться до ветеринара, це може бути отит або кліщ.
Звертайте увагу на очі тваринки, якщо вони «закисають, протирайте їх щодня ватяним тампоном, змоченим в розчині фурациліну (1 таблетка на склянку води).
День домашнього улюбленця відзначили у Чернівцях
Наостанок важливо, особливо, якщо тварину підібрали надворі, вивести їй бліх, провести дегельмінтизацію та вакцинацію. Та на кошенят не можна вдягати ошийники від бліх, підійдуть краплі або спрей. Глистів можна вивести таблетками або краплями, та робити це слід суворо за інструкцією та вказівками ветеринара, дозування має бути розраховане на вагу кошеняти. Зробити ж вакцинацію вам можуть у будь-якій ветлікарні, сьогодні є безліч комплексних вакцин від декількох хвороб водночас. Та робити щеплення можна лише здоровій тварині
Цуценя має гуляти і гратися

Хоч як це дивно, але цуценята ще більш безпорадні, ніж кошенята, тому потребують більшої уваги.
Власниця домашнього розплідника англійських спанієлів Тетяна Деминчук пояснює, що навіть якщо цуценята ще не відлучені від собаки, їх треба доглядати. Наприклад, часто малих доводиться підгодовувати спеціальною молочною сумішшю, адже материнського молока не вистачає. Тож слід постійно перевіряти, чи не голодні вони.
- На третьому тижні цуценятам вже можна давати тверду їжу. Робити це варто чотири рази на день, підійдуть дитячі каші, консерви, м'ясо. Можна придбати і готові корми, - каже Тетяна Олегівна. - Бажано додавати до їжі кисломолочні, а також свіжі овочі, щоб тварина отримувала достатню кількість вітамінів.
Уже з двох тижнів цуценятам треба починати давати глистогінні препарати, краще у формі суспензій. Часто малі заражаються ще в утробі від собаки.
Гігієнічні процедури цуценятам краще проводити з п’яти тижнів. У цей час треба вперше викупати тварину, почати вичісувати її. Як і за вухами та очами кошенят, так само варто доглядати за цуценятами. Промивати їх спеціальними розчинами.
З трьох тижнів песиків треба привчати до людей, необхідно, щоб вони звикли до рук, якщо цей момент упустити, згодом вони можуть бути агресивними. Важливо, щоб собаченя змалку мало в домі своє місце, наприклад, коробку з покривалом. Пам’ятайте, мале цуценя повинно гратися, і бажано, щоб під час ігор ви були поруч із ним, інакше воно може заподіяти неабияку шкоду вашим меблям, одягу чи взуттю. Грається малий зазвичай по півгодини кілька разів на день, будити хвостатого заради забави не варто, це може призвести до гіперактивності. З раннього віку цуценя слід привчати до подвір’я, потім це зробити складніше, гуляти треба хоча б тричі на день по півгодини.
Якого домашнього улюбленця обрати, аби не було алергії
Важливо пам’ятати, що догляд за собаками різниться залежно від породи. Наприклад, якщо це лобрадор чи вівчарка, то гуляти з ним треба довше і частіше купати. Цецунятам великих порід необхідно виплескувати свою енергію, бажано, щоб вони це робили на вулиці, інакше можуть перевернути догори дригом вашу оселю. Також слід враховувати, що не всі породи однаково добре піддаються дресируванню. Часом краще купувати вже привчене до деяких команд цуценя.
Гризунів краще брати дорослішими

Треті за популярністю домашні улюбленці – гризуни. З ними менше мороки, але й живуть вони значно менше. Сьогодні у будь-якому магазині і на пташиному ринку можна придбати хом’яка, морську свинку, щура, шиншилу чи декоративного кролика.
- Якщо ви не розводите гризунів, то вам не треба знати, як доглядати за ними у ранній період. Адже зоомагазини не продають маленьких гризунів, - каже продавець-консультант зоомагазину Лариса Паладюк. – Річ у тім, що без підготовки, маленького гризуна досить важко виходити. Тому краще, щоб він був із мамою, поки росте, до двох місяців. Вже з десяти днів вони починають пробувати дорослий корм, утім лишень як прикорм. А далі вже зможете годувати тваринку кормом та доглядати як дорослу.
Якщо взяли гризуна, то найперше, що треба зробити, придбати достатньо простору клітку з невеличким будиночком. Важливо слідкувати за її чистотою, регулярно замінювати тирсу. Промивати клітку варто раз на тиждень теплою водою із додаванням оцту. Також щодня треба чистити миску для їжі і поїлку, давати свіжу їжу та воду.
Купати гризунів не треба. Зазвичай вони мають свої методи вмивання. Наприклад, шиншили приймають ванни у піску вже з двох місяців.
Гризунам, особливо якщо контактуватимуть з дітьми, краще провести вакцинацію, адже часто вони можуть розповсюджувати досить небезпечні для людини захворювання.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар