
Законодавство України передбачає дві форми прийняття спадщини, а саме шляхом постійного проживання разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини (ч. 3 ст. 1268 ЦК України) та звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. (ч. 1 ст. 1269 ЦК України).
В першому випадку, якщо постійно проживали (і що головне були офіційно зареєстровані) разом з спадкодавцем на час його смерті, ви вважаєтесь такими, що автоматично прийняли спадщину. Тому для оформлення спадщини достатньо взяти у ЖЕКУ, ОСББ або сільській раді, довідку про те, що ви були зареєстровані разом з померлим на час його смерті в одній квартирі, будинку. Ця довідка є свідченням того, що ви своєчасно прийняли спадщину. Окрім цієї довідки, необхідно буде зібрати інші документи, а саме паспорт з ІПН, документи, що підтверджують родинні зв’язки, тобто свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб або заповіт та документи які підтверджують право власності спадкодавця на спадкове майно, це може бути свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, витяг з Реєстру прав власності на земельну ділянку або будинок.
Сільрадам повернули право оформляти спадщину
Зібравши всі ці документи, звернутися до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину. На основі поданих документів нотаріус через шість місяців після відкриття спадщини видасть вам свідоцтво про право на спадщину та оформить спадщину.
Якщо ви не проживали та не були зареєстровані разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, необхідно до закінчення шестимісячного строку після відкриття спадщини подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини. Її подають особисто і до будь-якого нотаріуса. Якщо ви знаходитесь за межами України і не маєте можливості приїхати в Україну для того, щоб подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини, ви можете подати її у будь-яку консульську установу України за кордоном, що також вважається правильним прийняттям спадщини.
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)» передбачено, що право на оформлення спадкового майна крім нотаріуса мають і сільські ради – посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій. Таким чином дещо спрощено процедуру самого порядку прийняття спадщини та її реєстрації і доповнено статті Цивільного кодексу України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар