
Квартирні крадіжки були завжди і навряд чи найближчим часом зникнуть. А тому варто подбати про захист свого житла. Оскільки якісь екстравагантні способи проникнення крадії використовують рідко, надаючи перевагу дверям, то саме на них треба звернути особливу увагу і встановити якісний замок. За європейськими мірками, вартість систем безпеки та охорони майна має вартувати 5-10% від вартості цінностей, які знаходяться в приміщенні.
Класи безпеки замків
Вибираючи замок, перш за все слід брати до уваги фізичну «стійкість» циліндра до спроб чистого злому: вони не залишають слідів на замку, і він продовжує працювати належним чином. Також ідеться про атаки з використанням дриля або будь-чого, щоб зламати або видалити циліндр. Що довше механічний замок може затримати спроби проникнення, та змусити потенційних зловмисників використовувати складні інструменти або здіймати галас, то безпечнішим він є. Щойно ступінь "фізичного" опору циліндра встановлено, настає час визначити, чи легко сторонній особі зробити копію вашого ключа. Правда полягає в тому, що багато ключів легко скопіювати, і тільки декілька надають справжній захист від дублювання, - пояснює менеджер з продажу та сервісу мережі спеціалізованих магазинів Валерій Федуняк. - Отже, бувають такі класи безпеки замків:
Критерії вибору замка
1. Секретність замка - це кількість можливих повторюваних комбінацій замикаючого пристрою, кожна з яких відповідає тільки певному ключеві або коду. У сувальдних замках секретність забезпечується кількістю кодових пластин – сувальд, а в циліндрових - кількістю кодових штифтів, пластин, кульок, дисків.
2. Надійність замка включає в себе безвідмовність і міцність.
3. Безвідмовність - здатність замка працювати протягом певної кількості циклів його використання.
4. Міцність - здатність замка протистояти силовим методам впливу на двері. Вона залежить від міцності засува, що замикає двері, корпусу замка і запірної планки.
5. Стійкість до злому, тобто неможливість відкриття замка підбиранням ключів, за допомогою відмичок чи слюсарних інструментів.
Перший клас (низькі охоронні властивості). Замки першого класу теоретично можна зламати за п'ять хвилин. Такі замки краще використовувати у підсобних приміщеннях, або для міжкімнатних дверей.
Другий клас (Standard security, добрі охоронні властивості). Ці замки можна застосовувати для замикання вхідних дверей у звичайних квартирах, якщо всередині нема цінностей. Для розкриття замків цього класу необхідно від 10 до 20 хвилин.
Третій клас (High security, підвищені охоронні властивості). Ці замки можна встановлювати для надійного захисту квартири, всередині якої зберігають цінності, а також для замикання дверей приміщень, які приймаються на охорону. Для злому такого замка треба не менше 15 хвилин.
Четвертий клас (Extra high security, високі охоронні властивості). Четвертий клас замків вирізняється підвищеною секретністю і призначений для установки у вхідні металеві двері. Час, необхідний на злом такого замка, становить понад 30 хвилин. Найчастіше такі дверні замки використовують для вхідних дверей в оселі, де зберігають цінності великої вартості.
Типи
Виділяють замки також за типом механізму: циліндрові, сувальдні та електронні. Перші два найчастіше використовують для дому, третій же популярний у громадських приміщеннях.

Якісний замок дешевим не буває
- Про якість замка свідчить вартість замка та авторитет фірми-виробника. Він не може коштувати дешево, лише хороша серцевина вартує не менше 400 гривень. Те ж, що у крамницях та на ринках продають до 100 гривень, взагалі не варто ставити на двері. Ні безпеки, ні якості в них немає. Через це такий замок може відімкнути будь-хто, - каже спеціаліст. - Так само важливо звертати увагу на те, з чого зроблено замок, на якість та точність складання і виробництва.
Якість замка засвідчує заводське якісне посвідчення
Надія Кутиніна, заступник начальника Державної інспекції з питань захисту споживачів в Чернівецькій області
Дверні замки не підлягають сертифікації. Документом, який може служити підтвердженням їхньої якості, є заводське якісне посвідчення, - розповідає. У комплекті із замком обов'язково повинна бути інструкція щодо використання, тип та технічна схема замка, гарантійний термін та термін експлуатації пристрою. Також не забувайте про товарний чек, інакше довести факт покупки майже неможливо.
Якщо замок вийшов із ладу протягом гарантійного терміну, покупець може звернутися із письмовою заявою з вимогою ремонту, заміни замка чи компенсації його вартості до продавця. Заяву потрібно оформляти у двох примірниках.
Звісно ж, все, що людина придумала – все людина і може відкрити, але що дорожчий цей циліндр і чим вищий його клас безпеки, том більше часу потрібно затратити, мати спецінструмент і відповідні навики. Такий замок може відлякати злочинця.
Для надійного замикання дверей встановлюйте два замки різних систем, наприклад, один сувальдного, інший циліндрового типу. При використанні замка з циліндровим механізмом обов’язково захищайте циліндри спеціальними броненакладками, які запобігають сандальним атакам на циліндр. Для цього використовують спеціальну захисну фурнітуру для вхідних дверей.
Та замок – це ще не все. Захист повинен бути комплексним. Потрібно встановити якісні двері, якщо це перший чи останній поверх, не завадять також розсувні захисні решітки.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар