
Юристи запевняють, що відміна, навіть у перспективі, мораторію на продаж землі оживить ринок та позитивно вплине на економічну активність бізнесу в країні в цілому. А побоювання, що сільськогосподарські землі скуплять за безцінь, не обґрунтовані.
- Це не сталось до цього часу, хоча ті ж іноземці мали і мають можливість придбати земельні ділянки через підставних осіб або ж через сільськогосподарські підприємства, у котрих ці іноземці виступали засновниками (учасниками), - вважає Роман Задорожний, керуючий партнер універсальної правничо-фінансової аутсорсингової компанії. - Скасування мораторію не передбачає надання іноземцям права вільно купувати та продавати землю. Залишається чинною ст. 81 Земельного кодексу, яка встановлює обмеження та заборони для іноземців у набутті права власності на землю.
Юрист каже, думка, що землю масово скуплять іноземці, - звичайний побутовий міф. Інші побоювання, що земля буде скуплена олігархами – також побутовий міф. Адже після придбання землі настають певні правові наслідки: власник зобов’язаний використовувати землі відповідно до цільового призначення. Невикористання земель у жодний спосіб є формою нецільового використання. А відтак для власника може настати передбачена законом відповідальність за нецільове використання.
- Найімовірніше, що міфи про «страшні» наслідки від продажу землі – це лише інструмент політичних маніпуляцій під настрої виборця, - зазначає Р. Задорожний.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар