
Про те, що «сани треба готувати влітку» задумується далеко не кожен. Ось так виходить і з одягом. Як тільки надворі стало прохолодно, багато хто замислюється, що час закуповувати зимові речі. Щоправда, ціни цьогоріч багатьох неприємно вразили, адже дуже зросли. Варіюються вони також відносно типу матеріалу, виробника та торгівельної точки.
- Ще того сезону думала, що точно куплю собі новий пуховик та чобітки. Та коли з’їздила на ринок і пройшлася магазинами, зрозуміла, що з обновками доведеться зачекати, адже з нинішніми цінами на такі покупки доведеться витратити десь приблизно чотири тисячі гривень, а це сума досить суттєва для мене, - скаржиться чернівчанка Людмила Ільчишина. - Та ще й якість речей у нас далеко не найкраща. Буває, візьмеш річ навіть із дорожчих, а вона вже за місяць псується. І нічого нікому не доведеш. Доводиться знову купувати нову. Так у мене було із зимовим взуттям. Після кількох днів відлиги вони просто «розлізлися». Тепер навіть не знаю, де і що купувати, а головне, де взяти на все це гроші.
Ціни на зимовий одяг (у грн.)
Куртка синтепонова – 700-1000 гривень
Пуховик – 1500-3000 гривень
Шапка - 80-300 гривень
Шарф – 45-150 гривень
Рукавиці – 50-250 гривень
Взуття зі шкірзамінника – 580-800 гривень
Взуття шкіряне – 750-2000 гривень
Светри – 180-350 гривень
Теплі джинси – 280-500 гривень
Шкарпетки - 15-25 гривень
Колготи – 60-120 гривень
Ті, хто не хоче переплачувати в магазинах, намагається купувати в Інтернеті. Такий спосіб дає змогу замовляти речі як в Україні, так і за її межами. В мережі ціни й справді нижчі, хоча тут буває важко підібрати розмір і є ризик натрапити на шахраїв. Проте досвідчені покупці кажуть, якщо бути обережними та уважними, то халепи не трапиться. Ще один варіант – купівля речей за кордоном через родичів чи друзів. Частенько такі покупки, навіть ураховуючи доставку, виходять дешевшими, ніж удома.
- В Інтернет-магазинах купую речі вже не перший рік. Таким чином вдається суттєво зекономити, та й асортимент там більший. Це також важливо, адже не хочеться ходити вдягнена як усі, - каже чернівчанка Любов Калита. – Десь тижні два тому купила собі пуховик, порівнянно з магазином заощадила майже чотири сотні гривень. Та навіть за таких умов, думаю, ціна на одяг у нас невиправдано висока. А ще хотіла б купити взуття, бо старе вже набридло. Сподіваюся, друзі із за кордону вишлють пару, таким чином зекономлю і матиму якісне взуття. Минулу, куплену у Німеччині, пару проносила три роки і якщо буде треба, то вдягатиму їх і в цього сезону.
Продавці підвищення цін виправдовують зростанням курсу долара та відповідно, зростання цін буквально на все. Значення для них не має й те, що за новими цінами вони продають й не реалізований минулого року товар. Кажуть, хто хотів зекономити, купував на весняних розпродажах, а зараз економ-варіанти шукати вже пізно.
- Шукати одяг за торішніми цінами пізно. Пощастило тим, хто купив теплі куртку і взуття навесні під час розпродажів. Зараз усі речі закупили з розрахунку 15 гривень за долар. І виробники, і постачальники перестраховуються, щоб заробити, а не рахувати збитки, - каже продавець-одягу Наталя Бідулько. - Тому навіть на ринку маємо куртки по дві-три тисячі гривень і якісне взуття від 850-900 гривень. Теплі речі стартують від ціни 250 гривень. Виходить, аби купити нині одяг на зиму, доведеться витратити 5-6 тисяч. А це при нинішній ситуації для більшості непосильні витрати.
Через це багато хто шукає речі на «секонд-хендах», не гребуючи навіть речами на вагу. Адже купити нове людям просто не по кишені.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Думка експерта
На зимові речі скарги є щороку
Надія Кутиніна, в.о. начальника обласної інспекції з питань захисту прав споживачів
Кожної зими на зимові речі є скарги: і на взуття, і на куртки. Часто дефекти споживачі виявляють вже в процесі носіння. Наприклад, якщо говорити про куртки, то нерідко трапляється, що з них «лізе» пір’я. Це свідчить про те, що виробники використовують не пух, а ціле пір’я. Так само тут не використали спеціальну тканину, яка б не пропускала його на зовні. Це говорить про те, що річ зробили кустарним методом, бо в умовах нормального фабричного виробництва інженер-технолог правильно підібрав би тканину. Також споживачі часто скаржаться на те, що барвник линяє, або верх полиняв на підкладку чи, навпаки, при пранні, в процесі носіння колір тьмяніє. Все це свідчить про порушення технологій виробництва.
Тому споживачеві обов’язково потрібно звертати увагу на маркування, спосіб догляду за курткою та вся супутня інформація має бути виконана українською мовою. Також потрібно уважно оглянути виріб. Якщо строчки криві, тонка підкладка, асиметричні деталі, пропуски швів, то це свідчення кустарного виробництва. Така річ, швидше за все, якісною не буде.
Що стосується скарг на взуття, то іноді споживачі скаржаться, що відірвалася підошва чи якісь інші елементи, лопнула шкіра, воно промокає абощо і все це стається впродовж гарантійного терміну. Тому взуття потрібно уважно оглядати та приміряти. Більш жорсткі вимоги до дитячого взуття. Найголовніше – на нього обов’язково має бути сертифікат якості, а внутрішню частину дитячого взуття мають виготовляти лише з натуральної сировини. Тому якщо після покупки лише вдома з’ясували, що всередині синтетичний матеріал, також маєте право її повернути.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар