
«Служба порятунку, слухаю Вас», – після цих слів диспетчер зазвичай уважно записує дані про виклик і направляє на місце події черговий караул. Чи то пожежа, дорожньо-транспортна пригода, замінування чи інша ситуація, де необхідна допомога рятувальників. Проте, не всі виклики виявляються правдивими. Лише за минулий тиждень на спецлінію 101 надійшло 3 виклики на події, які не підтвердилися. Загалом з початку 2021 року таких викликів вже 81. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Чернівецькій області.
У порівнянні упродовж минулого року рятувальники області 281 раз виїжджали на події, яких, насправді, не було. Загальна сума збитків від таких викликів склала 185 тисяч гривень. І це тому, що кожен виїзд для рятувальників – бойовий. Отримавши повідомлення, вогнеборці відразу реагують: за вказаною адресою виїжджає цілий караул, на дорогу витрачається пальне та, що найприкріше, час. Адже по прибуттю на місце виклику рятувальники обстежують місцевість, щоб з’ясувати, де виникла, наприклад, пожежа. Якщо ознак горіння немає – перевіряють, чи це дійсно так. Дані передають на пульт зв’язку, і тільки тоді черговий караул повертається у підрозділ.
Разом з цим, у той момент, коли рятувальники слідують на хибний виклик, не знаючи навіть про це, їх допомоги можуть потребувати люди, що опинилися у реальній загрозливій ситуації. Якщо вставлено, що виклик хибний, далі ним займається поліція. Дані про номери телефонів, з яких телефонують і повідомляють неправдиву інформацію про подію, працівники Служби порятунку передають в поліцію. Після цього правоохоронці розшукують осіб, що подають завідомо неправду інформацію, та застосовують до них стягнення. Відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн).
За статистикою, близько 60% неправдивих викликів до Служби порятунку надходить від дорослих, і 40% – від дітей. Дорослі за свої вчинки відповідають самі, а неповнолітні зазвичай просто бавляться, не усвідомлюючи, що за такі їх пустощі настає адміністративна відповідальність. У випадку, якщо повідомлення про хибний виклик надійшло від дітей, відповідальність несуть їх батьки. Крім того, працівники поліції проводять роз’яснювальні бесіди з дітьми та дорослими.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий