
Будемо відвертими, ще зо три-чотири роки тому мало хто вірив, що ми зможемо подорожувати до країн об’єднаної Європи (ЄС) без візи. Побутувала думка, що ми нікому там не потрібні, у нас триває війна (і це об’єктивна реальність), корупція тощо.
Отже, кожен, хто мав виїхати за кордон до ЄС, мусив або платити посередникам задля оформлення візи, або звертатися до посольства. Це не лише забирало чимало часу та грошей (щонайменше 35 євро за візу), але й було принизливо, оскільки ми були нібито людьми якогось другого ґатунку.
Також опоненти та відверті супротивники інтеграції в об’єднану Європу постійно стверджували, що по безвізу ніхто їхати за кордон не буде, адже, мовляв, у людей взагалі немає грошей, та реалії виявилися дещо іншими.
Найвигідніший безвізовий режим з Європою для наших заробітчан. Та більшість людей не може подорожувати закордонами через хронічне безгрошів’я
Навпаки, з кожним роком кількість людей, які перетинають кордон по безвізу, лише зростає. З-поміж них чимало українських заробітчан, які покидають країну. Але й багато таких, хто їде до Європи у справах, на відпочинок, навчання, екскурсію тощо.
Наприклад, за даними Державної прикордонної служби України, за два роки дії безвізового режиму між Україною та Європейським союзом (з 11 червня 2017 року) українці здійснили 42,6 мільйона поїздок до країн ЄС. Понад 9 мільйонів громадян перетнули кордон за біометричними паспортами, із них майже 3 мільйони українців прямували без візи, з новими біометричними паспортами, тобто скористалися режимом безвізу.
Найбільша кількість наших співвітчизників - понад 1 мільйон осіб перетнули кордон із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де перетин кордону по безвізовому режиму становив понад 350 тисяч та 245 тисяч осіб відповідно. Близько 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною.
Крім того, зауважимо, що майже 1 мільйон українців скористалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним, адже у такий спосіб перетнули державний рубіж лише близько 500 осіб.
Загалом за другий рік безвізу (з 11 червня 2018 по 11 червня 2019 року) зафіксовано 2,35 мільйона поїздок українців по безвізу.
Красномовним індикатором збільшення кількості охочих подорожувати (зокрема по безвізу) є зростання кількості авіамаршрутів. За ці два роки їхня кількість зросла у півтора раза.
- Частка лоукост-авіакомпаній станом на сьогодні становить 27% від загального числа авіаперевізників, які виконують регулярні рейси до/з України. Якщо 2017 року ми мали 21 іноземного перевізника, то 2019-го – 39, з них лоукостерів було 8, зараз – 11. Окрім того, за останні два роки з’явилися два українських лоукостери, - повідомила в соціальній мережі віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. - 2017 року було 87 іноземних авіамаршрутів, зараз – 129, з них лоукост-маршрутів було 40, стало 94.
Щодо саме країн Євросоюзу, то наразі затверджено розклад руху регулярних рейсів для 23 авіакомпаній, з них 6 лоукостів, що здійснюють пасажирські та вантажні перевезення за 125 маршрутами до 24 країн ЄС.
У нашій найменшій області, за даними управління Державної міграційної служби в краї, за два роки дії безвізового режиму (з 11 червня 2017 по 11 червня 2019 року) було оформлено 310 тисяч закордонних біометричних паспортів (за 2017-2018 рік – 171 тисяча, а з 2018 понині – 139 тисяч).
Загалом від січня 2015 року, коли почали оформляти закордонні біометричні паспорти, на Буковині було оформлено 492 тисячі документів. Зараз, за даними управління в області, спостерігається тенденція до спаду оформлення закордонних біометричних паспортів і черг немає, навіть попри літній сезон (за півроку цього року оформлено 57 тисяч закордонних паспортів).
За цей час нас неодноразово лякали, що через внутрішні проблеми ЄС скасує дію безвізу. Проте і досі українці можуть подорожувати Європою без тривалої паперової підготовки.
З наданням Україні безвізового режиму подорожувати стало набагато простіше, адже відпала потреба щоразу вистоювати черги в консульствах і збирати купу документів, оформляючи візу для виїзду за кордон. Все, що потрібно, це ваш біометричний паспорт, роздруківки авіаквитків і броні готелю та страховка. До того ж можливість їздити до країн ЄС з одним тільки закордонним паспортом стала чудовою можливістю для українських студентів, зокрема буковинців, та молоді подорожувати Європою у рамках різноманітних культурно-обмінних і короткострокових освітніх програм, що не може не радувати, - вважає в. о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ

Думки вголос : Чи відчули зміни із запровадженням безвізу?



Опитував Євген ЛАЗОРЕНКО
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий
Спросите, кто из тех работяг страну видил, в которой пахал?
Вы такой глупый СеРЬежа))),ну как и большинство из Вам подобных, которые с села приехали у мисто))))
Вывод один, как всегда продажные .... Но коммент....
Это из розряда, без парток, но в шляпе.
Он в вышиванке,говорит на украинськом и живёт за 6000, прискорбно, но зато с патриотизмом в душе.
порохобот?? Щоб радуватись безвізу ним нетреба бути. Але за таку справу я подякую йому. А вас ******** у ******, наколіна і всі хором *******!!
Интересно, сколько ты безвизом воспользоваться успел или паспорт в тумбочке, а тебя просто радует?))))))))
нет'.
Раньше не было интернета и только в семье знали, что ты ограниченный, а теперь знают все.
Да, ты всех порвал, своей тупостью и глупостью, рви.....)))))))))))