
Хор виступив на наймасштабнішому та найпрестижнішому в Україні хоровому зібранні "Міжнародна хорова Пасхальна Асамблея"
Нещодавно «Погляд» писав про те, що з початку року відновив виступи Чернівецький камерний хор. І ось успіхи оновленого колективу не забарилися. Так, цього місяця 22 учасників хору «Чернівці» разом із його художнім керівником та диригентом Надією Селезньовою запросили до столиці виступити у наймасштабнішому та найпрестижнішому в Україні хоровому зібранні "Міжнародна хорова Пасхальна Асамблея", яка зібрала 32 хорових колективи з України, Росії та Білорусі й об’єдналася цьогоріч із щорічним всеукраїнським фестивалем «Музичні прем’єри сезону».
– Нам випала честь виступати в урочистій церемонії відкриття Асамблеї, – розповідає Н. Селезньова. – Ми були єдиними, хто представляв Західний регіон країни. Нам довелося виконувати заплановані музичні твори одразу після сумісного виступу найкращих хорових колективів України – Академічної капели «Думка» та хору Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. І, звичайно, після таких потужних професіоналів (130 осіб на сцені) нам, маленькому камерному хору, було боязко виступати. Я дуже хвилювалася, що вийде надзвичайно різкий контраст на тлі іменитих хористів, що ми не прозвучимо так яскраво, як би хотілося. Але Бог нам допоміг. Ми вразили публіку музичністю, чистотою, щирістю й тонкістю виконання. І якщо відверто, то виступили краще, ніж сподівалися. Це був наш маленький подвиг, перше вагоме професійне досягнення.
За словами Н. Селезньової, камерний хор «Чернівці» справився зі своїм завданням блискуче, мовляв, ми показали, що є на Буковині саме академічного напрямку камерний хоровий колектив.
– Опісля нашого виступу, до мене підходили імениті композитори держави, які щиро вітали й роздавали купу компліментів, навіть було таке нескромне зауваження, що ми звучали найкраще. Проте для нашої творчої кар’єри дуже важливо те, що перший наш гастрольний виїзд – це хороша духовна місія. Адже після відкриття Асамблеї, в нас ще був свій сольний виступ в новозбудованому столичному храмі Різдва Христового, – розповідає пані Надія.
Варто відзначити, що унікальність виступу камерного хору «Чернівці» полягала ще й у виборі творів для виконання.
– Кілька місяців тому я в рукописних архівах Національної академії наук України віднайшла унікальні ноти, які ще не видавали, – каже Н. Селезньова. – Мало того, я віднайшла не лише цікаві ноти Сидора Воробкевича, але й його молодшого сучасника, уродженця Буковини Єусебія Мандичевського, який жив і творив у нашому краї, але з часом він переїхав у Відень й став професором Віденської консерваторії. І знайшовши частини літургії Є. Мандичевського румунською мовою, я віддала їх буковинському сучасному композитору Олені Чмут, яка спеціально для нас здійснила переклад твору для мішаного хору (раніше всі ноти писали суто для чоловічого складу хористів). І ми це виконували, це була світова прем’єра, так можна сказати. Також ці твори ми вперше виконаємо в Чернівцях 8 травня в Органному залі, де в нас заплановано виступ. Фото В. Бені
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий