
Інформація про триразове підвищення тарифу на воду у Кіцмані збурила місцевих мешканців. Адже якщо нині вартість водопостачання та водовідведення одного кубічного метра у Кіцмані коштує 15,49, то, за задумом та розрахунками комунальників, ця сума мала б становити понад 47 гривень.
Зрозуміло, що це не могло залишити байдужими місцевих жителів. Якби такий тариф запровадили, то це була б найдорожча вода в Україні. Такі розрахунки оприлюднив начальник Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства Василь Димуряк.
- Коли ми дізналися, що у нашому місті можуть підняти ціну на воду, то спочатку не повірили, що аж до 47 гривень за куб. Думали, це якась помилка, - каже мешканка райцентру Ольга. – Лише згодом довідалися, що це тільки плани. Щоправда, ми абсолютно не згодні з таким тарифом. За що платити? У інших районних центрах вода коштує до 20 гривень, а у нас майже 50. А чому тоді зарплати та пенсії не піднімають?
Щоправда, згодом нам вдалося дізнатися, що ціну на воду і справді планують підняти, але лише до приблизно 20 гривень за кубометр. Про жодні 47 гривень, запевнив нас міський голова, не йдеться.
- Наша мережа водопостачання збудована у шістдесятих роках минулого століття. Водогін звели за шість кілометрів з-під Лужан. Усі ці мережі потрібно обслуговувати, інфраструктуру треба утримувати у належному стані, але в жодному разі не йдеться про таке значне підвищення тарифу, - каже Кіцманський міський голова Сергій Булега. – Ми зустрічалися з людьми, є певні домовленості і усі погоджуються, що тариф розраховували станом на 2008-2009 роки. А відтоді значно зросли енергоносії, зарплати, утримання тощо. Ціна буде наближена до середньої по області.
За словами мера, термінів підвищення вартості води ніхто також не визначав. Насамперед потрібно це обговорити з громадою, погодити і лише тоді збільшувати (до речі, воду райцентр отримує з артезіанських свердловин).
Зараз йдеться про вартість водопостачання та водовідведення одного кубічного метра трохи більше 20 гривень. Але чи відбудеться це на черговій сесії ради, чи вже наступного року – ніхто не береться прогнозувати.
Наразі ця ціна складається з вартості водопостачання – 8,11 гривні за кубометр та водовідведення – 7,38 гривні.
За словами міського голови, тариф доведеться переглянути, оскільки потрібно підтримувати у належному стані інфраструктуру. Це чекає також інші населені пункти області, але кожен намагається відтермінувати це, бо навіть незначне підвищення тарифів збурює суспільство.
Щодо вартості води в інших райцентрах області, то тариф коливається у межах від трохи більше 14 до понад 20 гривень за кубометр.
Найдешевша вода, до речі, у Чернівцях – 9,68 гривні (що більше споживачів, то нижчий тариф). Хоча у сусідніх обласних центрах цей тариф ще нижчий.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий