
Біль у горлі – річ не приємна, бо заважає їсти, пити і розмовляти. Звісно ж, позбутися його хочеться якнайшвидше.
– Біль – це завжди ознака патологічного процесу, що відбувається в організмі, і причин його може бути безліч – від банальної вірусної інфекції до проблем зі шлунком та пухлин горла, – розповідає завідувач курсу отоларингології БДМУ доцент Олександр Плаксивий. – Тож перш за все необхідно звернутися за консультацією до фахівця. Найчастіше пацієнтів турбує ангіна, фарингіт, тонзиліт, котрі мають вірусну, бактеріальну або грибкову природу. Для таких хворих є ціла низка рекомендацій, сумлінно виконуючи які, вони зможуть одужати значно швидше.
Лікуючи застуду медом, лимонами, часником та інгаляціями, можна нашкодити здоров’ю
Чого не варто робити з хворим горлом
– Їсти кисле, солоне, гостре, смажене і копчене, аби не подразнювати слизову глотки.
– Пити кефір, йогурт, апельсиновий сік, каву.
– Курити.
– Якщо біль у горлі супроводжується високою температурою, необхідно відмовитися від усіх теплових процедур (компресів, інгаляцій, парення ніг). Тепло буде шкідливим також для вагітних та гіпертоніків.
Полощемо ніс і викидаємо стару зубну щітку
– Добре допомагають проти болю аерозолі для горла та пастилки. Усі вони практично однакові за ефективністю, єдина засторога – засоби, до яких входить ментол або спирт, не можна давати дітям.
– Як і при будь-яких вірусних захворюваннях, полегшує стан пиття (вживати рідини треба дуже багато), воно зволожує слизову оболонку глотки і, як і полоскання, допомагає змити бактерії, виводить із організму токсини. Пити можна соки, трав’яні чаї, варене молоко (інколи у нього кидають грудочку масла чи яєчний жовток). Усі рідини мають бути теплими, гаряче додатково подразнюватиме хворе горло.
– Успішно боротися з мікробами можна з допомогою вологого прибирання та провітрювання кімнати, у якій перебуває хворий.
– Якщо болить горло, дуже важливо, аби добре дихав ніс, він зігріває, очищує і зволожує повітря, котре потрапляє до глотки. Тому необхідно кожних півтори-дві години промивати його сольовими розчинами (їх можна придбати у аптеці у формі крапель або аерозолів).
– Хворому горлу подобається тепло, тож не зайве загорнути його теплим шарфиком. Можна також зробити спиртовий компрес (одну частину спирту розвести двома частинами води). Діє такий компрес 4 години, повторити його можна через 6 годин.
– Якщо людину часто без видимих причин турбує біль у горлі, лікарі радять придбати нову зубну щітку. Цей предмет гігієни зазвичай є у ванній, де висока вологість, а отже й сприятливе середовище для розвитку мікробів і бактерій. Зубну щітку необхідно змінювати не рідше, ніж раз на три місяці.
Хрін та імбир – ворог мікробів
– Аби вбити мікроби у ротовій порожнині, хворим радять пожувати шкірку лимона, або прополіс.
– Корінь імбиру цілюще впливає на слизову оболонку, тому можна його дрібно порізати, залити окропом, і, після того як він добре настоїться, пити маленькими ковтками. В цей напій можна додати мед і лимон для посилення ефекту і смаку.
– Не зайвим буде з’їсти зубчик часнику чи скибочку цибулі, у них багато фітонцидів (біологічно активних речовин, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток бактерій).
– Можна приготувати такий напій – 1 ст. л. хрону, 1 ч. л. подрібнених зубчиків часнику 1 ч. л. меду розчинити у склянці теплої води та пити маленькими ковтками. Якщо суміш занадто міцна для вас, розчиніть столову ложку у склянці води та полощіть горло.
Чим полоскати?
Полоскання допомагає «змити» зі слизової глотки віруси та мікроби. Повторювати процедуру можна щогодини.
– У склянці теплої води розчинити 1 ч. л. солі (або 0, 5 ч. л. солі та 0,5 ч. л. соди). Можна також додати сюди 5 крапель йоду. Полоскання цим розчином зменшить відчуття дискомфорту.
– Допомагає також відвар ромашки, квітів календули, листя шавлії, кори дуба.
– Якщо ніколи готувати відвари, можна придбати в аптеці настоянку календули чи евкаліпту, додати у склянку води 20-25 крапель і полоскати.
Надія КАРБУНАР
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий